Öğretmen Diyarı

Yöneticilerin Görevi Sona Ermeyecek

Edindiğimiz bilgilere göre MEB de yönetici görevlendirme yönetmeliği ilgili komisyonun oluşturulmuş olup, komisyonun yönetmelik çalışmalarını büyük oranda tamamlamıştır.

 

 

Gerek müdürlük, gerekse müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılıklarında görevlendirmelerinde sınav konulmadığı zaten sınav konulmasının kanun gereği mümkün olmadığı şeklindedir.

 

 Yöneticilerin görevinin 13 Haziran itibariyle sona ereceği ancak eğer yönetmelik o tarihi kadar yetiştirilebilirse yönetmeliğe konulacak geçici madde ile yetiştirilemezse görevden alınan İl milli eğitim müdür yardımcılarında ve ilçe milli eğitim müdürlerinde olduğu gibi yerine görevlendirme yapılıncaya kadar yöneticilerin görevlerine devam edeceği şekilde bir yazının bakanlık tarafından yayımlanacağıdır.Böylece mevcut yöneticilerin  13 hazirandan sonrada devam etmesi sağlanmış olacak

 

Müdürlük görevlendirmelerde ilk önce yapılacak. Müdür görevlendirmeleri yapıldıktan sonra müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirmeleri yapılacağı. Böylece müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirme  teklifler yeni görevlendirilen müdürlerin yapması sağlanmış olacak. 

 

Anlaşılan o ki görevlendirmeler yaz tatili boyunca devam edecek. Özellikle müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirilmelerinin tamamlanması  eylül  ayını bulabilir. Bu yaz tatili yöneticiler açısından fazla sıcak geçecek gibi gözükmektedir.

 

Selam ve saygılarımla

 

Fatih GENÇ

 

Eğitim Yöneticisi

Kaynak: kamuajans.com/Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol