Öğretmen Diyarı

YÖNETİCİLERİN ASIL İSTEĞİ NEDİR?

Bugün eğitim sitelerinde bir yazı yayınlandı. Hamza Yürekli adını taşıyan birisi bir şeyler yazmış ve o da sitelerde yer almış. Yazıda belli başlı olarak: Görevden alınan eski yöneticilerin koltuk düşkünü olduğu, sekreterlerle ve makam arabalarıyla saltanat sürdüğü, insanlara tepeden baktığı, iş bilmedikleri, yeni gelenlerin cevval olduğu, uçup kaçtıkları, yeni bir heyecan oluştuğu vs vurgulanmış.

 

Ey Yürekli, bu güne kadar herhangi bir sitede herhangi bir yazıda eski yöneticilerin ilaahir görevde kalmalarının istendiğini okudunuz mu? Eski yöneticilerin koltuklarımızı isteriz dediklerini okudunuz mu? Yeni gelenlerin başarılı olamayacaklarını ifade eden oldu mu? Gayet tabi ki devlet işinde süreklilik esastır. Her türlü yöneticilik gün gelip sona erecektir. Mutlaka kan değişimi olacaktır. Yalnız bunu yaparken belirli mevzuat kriterleri göz ardı edilmemelidir.

 

Kavrama sıkıntısı çeken herkese bir kez daha ifade edilmesi elzem olmuştur ki: Merkez şube müdürleri, il milli eğitim müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürleri olarak sıkıntı, koltuğa yapışmak değildir. Mesele mevcut pozisyonlarının daha altına indirilmeleri, katsayılarının düşürülmesi, mali haklarının dondurulması ve çoluk çocuklarının rızıklarının ellerinden alınmaya kalkışılmasıdır.

 

Bir yerlere şirin görünmek adına yıllarca bedenleriyle sorunların altına giren eski çalışanları karalamaya kalkışmak ne eğitimciliğe, ne insafa ve de insanlığa sığar.

 

Bekir Karabulut

personelmeb.net

 

 

 

www.personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim