Öğretmen Diyarı

YÖNETİCİ GÖREVLENDİRMELERİ BAŞLIYOR

 Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici görevlendirme yönetmeliğine göre yönetici görevlendirmeleri için düğmeye bastı...

 

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinin uygulanması için Yönetici Görevlendirme Kılavuzu hazırlıyor. 

 

Ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılacak olan yönetici görevlendirmeleri için kılavuz hazırlanıyor.

 

Yönetici görevlendirme takviminide içerecek olan kılavuzun önümüzdeki günlerde Bakan Bey'in imzasından sonra yayınlanması bekleniyor. 

 

Yönetici görevlendirme kılavuzuna göre , Yönetici görevlendirme takviminin Temmuz ayının ilk haftasında başlaması bekleniyor . 

 

Temmuz ayının ilk haftasıyla beraber öncelikle görevde kalacak ve yer değiştirecek yöneticiler için görevlendirmeler yapılacak. Daha sonra ise yeniden atamalar yapılacak.

 

Milli Eğitim Bakanlığının okulların 1 Temmuz itibariyle resmi tatile girecek olmasını göz önüne alarak , yöneticiler için oy kullanacak öğretmenler tatile girmeden ; okullardamüdürlere puan verecek  öğretmenler için gerekli işlemi başlatması gerekiyor. 

 

10 Ağustos tarihinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağı göz önüne alınarak ve yineyaz tatilinde okulların eğitim - öğretime hazırlanması ve öğrenci işlemleri de göz önüne alınarak Bakanlığın bu görevlendirmeleri çok hızlı şekilde bitirmesi gerekiyor. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamudanahaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim