Öğretmen Diyarı

YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME UYARISI

KAMUDANHABER.COM - ÖZEL HABER

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici görevlendirmelerini ek 1 cizelgesine göre , görevlendirme yapılacak kadronun 3 katı aday çağırarak ek 1 + mülakat esaslı olarak yapacak .

Yönetici görevlendirmelerinde mülakata alınacak öğretmenlerimizin seçimi yapılırken , görevlendirmesi yapılacak okullarımız kategorilere ayrılarak mülakata çağrılacak öğretmenler belirlenmelidir.

Şöyleki , Ankara ilinde 400 okula müdür görevlendirmesi yapılacak olsun.

Öncelikle bu 400 okulumuz ; Anaokulu , ilkokul , ortaokul , anadolu lisesi vs. olacak şekilde kategorilere ayrılmalıdır.

Örneğin bu ilimizde müdür görevlendirmesi yapılacak anaokulu sayımız 20 olsun.

Müdür olarak görevlendirilmek isteyen öğretmenlerimizi ek 1 üzerinden seçerken 20 anaokulu münhal kadrtosu bulunan bu ilimizde , bu okullara görevlendirme şartı tutan 60 müdür adayı çağrılmalıdır.

Bu uygulama diğer okullarda da aynı şekilde yapılmalıdır.

Müdür görevlendirmelerinde sadece ek 1 üzerinden başvuran öğretmenler arasından puan üstünlüğüne göre görevlendirme için aday mülakata çağrılacak olursa çok büyük sıkıntılar olur.

Şöyleki , görevlendirme yapılacak 400 okulumuza müdür görevlendirmesi için ek 1'e göre başvuru yapan ve puanı yüksek olan ilk 1200 kişiyi mülakata çağırırsak ; bu 1200 kişi içerisinde tamamı sınıf öğretmeni olabilir. Yada büyük çoğunluğu sınıf öğretmeni olurken , anaokulu münhal kadrolarına görevlendirilecek öğretmen bulunamaz.

Milli Eğitim Bakanlığının müdür görevlendirmelerinde , ek 1 çizelgesine göre mülakata çağıracağı adayları okul türleri bazında üç katı olarak belirlemesi ve çağırması gerekir.

www.kamudanhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim