Öğretmen Diyarı

Yönetici Atamalarına Başvuracak Adaylar İçin Uyarı!

Teç-Sen'den yönetici atamaları için sınavlara başvuracak adaylara uyarı geldi. Uyarı yazısında sınav konularının güncellendiği ve adayların yeni konulara göre çalışması gerektiği belirtildi. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Yönetici Görevlendirme ve Atama Yönetmeliği ve benzer kanunlarda yapılan değişikliklerle yönetici atama sınavlarına başvuracak adaylar için çalışma alanları güncellenmişti. Adayların bu konulara göre çalışmalarını yapması gerekiyor. Adayların sınavda çalışmadığı konulara rastlamaması adına bu uyarı yazısı oldukça önemli.  

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı pek çok yönetmelik, kanun ve kanun hükmünde kararnameyle yönerge üzerinde değişiklik yaptı. Bu değişikliklerden en fazla etkilenenler ise yönetici atamalarına başvurarak görevde yükselmek isteyen öğretmenleri ilgilendiriyor. Zira öğretmenler eski kanunlarda belirtilen konulara çalışarak sınava girerek başarılı olabiliyordu. Ancak yeni düzenlemelerle birlikte sınavlarda sorulan konuların ağırlıkları değişti, yeni konular eklendi. Değişiklik yapılan milli eğitim kanunları ise şunlar:

 

 

* 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu

 

* 650 sayılı MEB Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun

 

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu

 

* 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu (en kapsamlı değişikliğin yapıldığı ve en temel kanun olması nedeniyle adayların özellikle ilgilenmesi gereken kanun)

 

* 6528 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ile bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerin Değiştirilmesi Hakkında Kanun

 

 

Adaylar bu kanun değişikliklerine dikkat ederek sınavlarına çalışırsa daha başarılı olacaktır. Görevde yükselme hedefindeki tüm öğretmenlere başarılı çalışmalar dileriz.

 

ogretmenler.biz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim