Öğretmen Diyarı

YÖNETİCİ ATAMALARI ERTELENDİ HABERİ YANLIŞTIR

 YÖNETİCİ ATAMALARI ERTELENDİ HABERİ YANLIŞTIR Milli Eğitim Bakanlığı Mebbis sistemi üzerinden illere bir mesajgöndererek yönetici atamalarını ikinci bir emre kadar erteledi yönünde haber sitelerinde haberler yapılmaktadır. 

Şu ana kadar Bakanlığın MEBBİS üzerindenillere ikinci bir emre kadar yönetici atamaları ertelendi yönünde bir resmi bir yazısı bulunmamaktadır.

 

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü şu anda Mebbis sistemi üzerinden taşra rotasyonunu yaptığı için , şu anda mebbis üzerindenyönetici atamalarının yapılamayacağını sözlü olarak illere bildirdi. 

 

İl müdürlüklerimizden kendi el sistemi ile yönetici atamalarını yapmayı göze alamayan illerimiz yönetici atamalarını ertelemeye başladı. Ancak bazı illerimiz yönetici atamalarına devam edecek

 

Elazığ il milli eğitim müdürlüğü bu konuda resmi bir yazı yayınladı. Bu yazıdan hareket eden bazı siteler tüm ülke genelinde yönetici atamalar ertelendi gibi bir haber yayınladı. Bu haber gerçekdışıdır.

 

MEBBİS sistemi üzerinde sıkıntılar mevcuttur. Şu anda taşra teşkilatı rotasyonuna bir okul müdürü kendi şifresiyle girip tercih yapabilmektedir. Bu sıkıntılar halledilmeden , mebbis üzerinden yöneticiatamalarının yapılması sağlıklı olmayacaktır.
meb personeli.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol