Öğretmen Diyarı

YÖNETİCİ ATAMADA BİR İLK

YÖNETİCİ ATAMADA BİR İLK


Ankara'da yönetici atama sürecinde başarısız bulunan bir okul müdürü önce mahkemeden yeniden değerlendirme kararı aldırdı ve değerlendirme sonrası eski görevine iade edildi.


Okul müdürü atamaları ve görevlendirmeleriyle ilgili işlemler yargıdan dönmeye devam ediyor. Bazı illerde yargıdan dönen kararlar uygulanmazken Ankara MEM yeniden değerlendirme hakkı kazanan okul müdürünü görevine iade etti.


ÖNCE BAŞARISIZ BULUNDU


İddiaya göre görevini korumak için sendika değiştirip Eğitim-Bir-Sen'e üye olan müdür buna rağmen değerlendirmede 75'in altında bir puan alarak elendi.


YARGIYA GİTTİ


Yeniden atanma hakkını kaybeden okul müdürü mahkemeye dava açtı. Mahkeme ilgili hakkındaki değerlendirmeyi iptal ederek tekrar değerlendirme yapılmasını kararlaştırdı. Daha önce müdürü başarısız bulan komisyon yeni değerlendirmede 75'in üzerinde puan takdir etti. Okul müdürünün daha önce neden başarısız bulunduğu, yeni değerlendirmede neye göre geçer puan aldığı anlaşılamadı. Bu sonuç müdürlük sürecinde belirlenen kriterlerin uygulanmasında sorunlar olduğunu iddialarını güçlendirdi.  

 

Kaynak: kamuexpress.com

Anahtar Kelimeler:
yönetici atamada ilk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim