Öğretmen Diyarı

YÖK\'ten Öğretmenleri Sevindirecek Haber

ÖYP(Öğretim Üyesi yetiştirme Programı) tercihlerine göre üniversitelereakademik personel olarak yerleşenlerin Doktoralarını yapmak üzere başka üniversitelere görevlendirilmişlerdi.YÖK kanununa göre 35. maddesine göre kalıcı görevlendirmeleri beklenirken Kadrolarının iptal edilme ihtimalinin oluşturğunu dile getirmiştik.Asıl sıkıntı ÖYP göre gerekli şartları taşıyarak atanan öğretim görevlilerin kadroların iptal edilemiyeceğini belirterek YÖK mevzuat kurulun bir an evvel toplanması gerektiğini aksi takdirde 2 Ocak 2014 de başlayacak Özür durumuna bağlı atamalara öğretmen olan eşlerinin başvuramıyacağını ,bunun da ayrı mağduriyete sebebiyet vereceğini altını çizerek dile getirmiştik.

  Gelişen olaylar sonrasında aylardır toplanmayan YÖK mevzuat kurulunun 27.12.2012 cuma günü toplanarak ÖYP ile yerleşen akademik personel hakkında  olumlu karar verip hem öğretim görevlilerini hemde öğretmen eşlerini mutlu ettikleri bilgisini aldık ve bizde mebpersonel.com ailesi olarak onlarla beraber mutlu olduk.Bu konuda YÖK'e adeta çıkarma yapan Öğretim görevlileri derneği ve mağduriyeti yaşayan akademik personel'e tebriklerimizi sunarız.Ayrıca Mağduriyete son veren YÖK'e de teşekkür ederiz.


  Mağduriyetin bittiğine dair gelen mail


Merhaba Sedat Bey,
 
Eşimin YÖK tarafından öğrenim gördüğü Üniversiteye 35. Madde ile görevlendirilmesi uzun sürse de sonunda yapıldı.
 
27.12.2013 Cuma günü YÖK personel işleri tarafından gelen haber ile eşime, görevlendirilmesinin yapıldığı bilgisi verildi. 8 Ocak 2014 tarihine kadar, geriye kalan ve uzun sürecek işlemlerle ilişik kesme ve kadro işlemlerinin de yetişmesi durumunda, eşimin görevlendirildiği üniversiteden alacağımız görev yeri belgesi ile tayin başvurusunda bulunacağım.
 
Umarım her şey yolunda gider ve artık eşimle aynı yerde oluruz. Size de uğraşlarınız ve emekleriniz için teşekkürlerimi sunuyorum. 
Sedat DEGER
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim