Öğretmen Diyarı

YÖK yurt dışına 26 öğretim elemanı gönderecek

Yunus Emre Enstitüsü ile Yükseköğretim Kurulunun eşgüdüm içerisinde yürüttüğü Türkoloji Projesi kapsamında, Türkiye'de Türkçe Eğitimi/Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi/Türk Dili ve Edebiyatı/Çağdaş Türk Lehçeleri bölümlerinde çalışan, tercihen doktorasını tamamlamış öğretim elemanları, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında yurt dışındaki üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı/Türkoloji bölümlerinde görevlendirilecektir.

Bu kapsamda görev almak isteyenlerin ekte yer alan özgeçmiş formunu ve dilekçeyi doldurarak 04 Nisan 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığına şahsen veya posta/e-posta/faks yoluyla başvurmaları gerekmektedir.

Ekler:

EK-1: Başvuru Dilekçesi

EK-2: Özgeçmiş Formu

EK-3: Görevlendirme Yapılacak Ülke ve Üniversitelerin Listesi

Başvuruların gönderileceği posta ve e-posta adresi ile faks numarası:

Yunus Emre Enstitüsü

Atatürk Bulvarı Nu:11, 06050 Ulus/Ankara

Tel: (0312) 309 11 88

Faks: (0312) 309 16 15

E-posta adresi: sert@yunusemrevakfi.com.tr

Açıklamalar:

Öğretim elemanlarına ait akademik özgeçmişler, Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca oluşturulacak heyet tarafından değerlendirilecek, görevlendirilmesi uygun bulunanlara 16 Mayıs 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar bilgi verilecektir.

Heyet tarafından değerlendirmeleri olumlu sonuçlanan öğretim elemanları, bağlı oldukları üniversitelerden izin almaları halinde görevlendirileceklerdir.

Öğretim elemanlarının yurt dışı görev harcırahları (hafta sonları da dahil günlük 80 ABD Doları) ve bakmakla yükümlü oldukları birinci dereceden aile fertleri ile birlikte ilk gidiş, son dönüş ulaşım giderleri Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığı tarafından karşılanacaktır.

Bilgi İçin:

Doç. Dr. Mustafa Balcı

Türkoloji Koordinatörü

Tel: (0312) 309 11 88 / 1010

Faks : (0312) 309 16 15

E-posta: mustafa@yunusemrevakfi.com.tr

Yunus Emre Enstitüsü, Türkoloji Projesi, Yükseköğretim Kurulu,
\"Memurlar.Net\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim