Öğretmen Diyarı

YÖK toplantısından iki yeni üniversite ile 14 fakülteye dekan ataması çıktı
 Yükseköğretim Kurulu (YÖK) dün yaptığı toplantıda alınan kararları kamuoyuyla paylaştı. Açıklamada iki yeni üniversite kurulacağı belirtilirken; devlet üniversitelerinde 14 fakülteye dekan ataması yapıldığı bildirildi. 

YÖK'ün 4’üncü genel kurul toplantısında alınan kararlar doğrultusunda İstanbul’da Fenerbahçe Üniversitesi ve İstanbul Metropol Üniversitesi kurulacak. Konuya dair yapılan açıklamada;  İstanbul’da Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın kurmak istediği “Fenerbahçe Üniversitesi” ve Engelsiz Eğitim Vakfı’nın “İstanbul Metropol Üniversitesi”ne ilişkin sunumların izlenerek olumlu görüşle Bakanlar Kuruluna arz edilmek üzere Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmesine karar verildiği belirtildi.

YÖK'ün Fenerbahçe Üniversitesi'ne dair sonrasında yaptığı açıklamada ise; "
2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği çerçevesinde Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın İstanbul’da “Fenerbahçe Üniversitesi” kurulmasına ilişkin teklifi adı geçen vakıf yetkililerinin Yükseköğretim Genel Kurulunda yaptıkları sunum sonrasında uygun bulunarak kabul edilmiştir. Üniversitenin kuruluş kanunu TBMM Genel Kurul’dan geçtikten sonra Resmi Gazetede yayınlanmasını müteakip tüzel kişilik kazanacaktır. Yükseköğretim Kurulu olarak, aldığımız kararın Yükseköğretimimiz, Fenerbahçe Kulübü camiası ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni eder, ayrıca bugün UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele edecek olan Fenerbahçe Futbol Takımına da başarılar dileriz." denildi.
 
Devlet Üniversitelerine on dört (14) fakülteye yapılan dekan atamaları

,


Kaynak: www.egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim