Öğretmen Diyarı

Yılın öğretmenine Oscar ödülü

 

Silopi ilçesindeki Çukurcu İlköğretim Okulunda beden eğitimi öğretmeni Pınar Demiray, AA muhabirine, KKTC'de Taekwondo Karate Budo Federasyonu tarafından yılın sporcusu seçildiğini söyledi.

 

Demiray, 26 Ocak'ta KKTC'de gerçekleştirilecek "Yılın Oscarları Ödül Töreni"ne Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen tarafından davet edildiğini ifade ederek, şöyle dedi:

 

"KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Derviş Eroğlu'nun da katılacağı törende Oscar ödülünün Sayın Eroğlu tarafından verileceği belirtildi. Daha önce de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmüştüm. İkinci kez bu düzeyde onure edilecek olmak beni gururlandırdı. Üstün hizmet belgesinin ardından Oscar ödülüne layık görüldüm. Şırnak'ta yılın öğretmeni, Kıbrıs'ta da yılın sporcusu seçilip Oscar almak beni çok gururlandırıyor."

 

- Başbakana davet

 

Silopi'ye Oscar ödülü kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını anlatan Demiray, "Cudi'den daha nice pınarlar ve yıldızlar doğar. Özelikle Doğu'da kazanılacak bir başarının Türkiye'nin her yerinde çok ses getireceğine inanıyorum. Bu kapsamda çok güzel çalışmalarım ve planlarım var" dedi.

 

Başbakan Erdoğan'ı Silopi'ye davet eden Demiray, "Sayın Başbakanımızla görüşme fırsatımızın olması halinde ilçedeki koşulları ve başarılarımızı ifade etme şansım olacak. Bu nedenle Başbakanımızı ilçemize bekliyoruz" diye konuştu.

 

Çukurca İlköğretim Okulu öğrencileri ise öğretmenleri Demiray'ın başarılarından duydukları mutluluğu dile getirerek, büyük başarılar elde etmek için öğretmenlerinin izinde olduklarını belirtti.

 

 

\"Anadolu
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim