Öğretmen Diyarı

YGS'de geç kaymakamı, kap bilgisayarı

AMASYA (A.A) - Murat Demirci - Fatih Mehmet Kürkçü - Bu yıl yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek olan Hamamözü Kaymakamı Kadir Güntepe, ilçedeki üniversite adaylarına, kendisini puan olarak geçmeleri halinde bilgisayar hediye edecek.
     Kaymakam Güntepe, ilçede YGS'ye girecek öğrencileri teşvik etmek amacıyla ilginç bir yönteme başvurarak, sınavda kendisini geçecek öğrencilere dizüstü ya da tablet bilgisayar alacak.
     Güntepe, AA muhabirine, 24 Mart'ta gerçekleştirilecek YGS'ye kendisinin de gireceğini belirterek, ''Sınavda puan olarak beni geçecek öğrenci arkadaşlarıma bilgisayar armağan edeceğim. Amacımız, öğrencilerimizi YGS sınavında daha başarılı olmaları yönünde teşvik etmek'' dedi.
     İlçelerinde bu yıl ilk kez YGS'ye girecek 31 öğrenci bulunduğunu bildiren Güntepe, kendisini geçmeleri halinde bu öğrencilerin tümüne bilgisayar hediye edeceğini kaydetti.
    
     -Kaymakam da sınava hazırlanıyor-
    
     Sınava kendisinin de hazırlık yaptığını anlatan Güntepe, ''Sınava hazırlık için cep kitabı aldım. O kitap üzerinden ders çalışıyorum. Geçmiş yılların sorularını da çözüyorum'' ifadelerini kullandı.
     Güntepe, Hamamözü Eğitimini Kalkındırma Projesi (HEKAP) kapsamında ilçede eğitim altyapısının gelişmesi yönünde çalışma yaptıklarını da anımsattı.
     Hamamözü Adil Candemir Çok Programlı Lisesi 12. sınıf öğrencilerinden Satu Altun (17) ise Kaymakam Güntepe'nin YGS sınavında kendisini geçen öğrencilere bilgisayar alma sözünün öğrenciler arasında heyecan oluşturduğunu söyledi.
     Bilgisayarının olmadığını dile getiren Altun, ''Üniversite hayatında bilgisayarın önemi daha çok artacak. Babamdan bu yükü kaldırmak istiyorum. Bunun için daha çok ders çalışmaya başladım'' dedi.
     Kadir Canıbek de başta Kaymakam Güntepe'yi geçemeyeceğini düşündüğünü, ümitsizliğe kapıldığını belirterek, ''Ancak deneme sınavlarında başarı seviyemin arttığını görünce umutlandım, daha çok ders çalışmaya başladım'' diye konuştu.
    
     Yayıncı: Orhan Topal


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol