Öğretmen Diyarı

Yetim Öğrencilere Okul Harçlığı

 Yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara, okuduğu sınıfa göre harçlık verilecek...
Yetim ve ihtiyaç sahibi ilköğretim 1-4 sınıfı öğrencilerine aylık 120 TL, ilköğretim 5-8 sınıfı öğrencilerine aylık 140 TL, 9-12 sınıfı öğrencilerine aylık 160 TL yardım yapılması yanında,

Yenimahalle İlçesi’nde mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan konutun, Kültür Sosyal işler Dairesi Başkanlığı’na Kadın Sığınma Evi olarak kullanılmak üzere tahsis edilmesi kararlaştırıldı.

Yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara

Çeşitli hizmetlerle destek verilen 60’a yakın yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa, Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, ilgili kanun maddeleri ile ilgili meclis kararlarına istinaden, koruma altındaki öğrencilere okul harçlığı verilmesini görüştü.

Ankarakart ve paso ücretleri verilecek

Oy birliği ile kabul edilen karara göre; belediye himayesinde bulunan yetim ve ihtiyaç sahibi olan 60’a yakın çocuğun ilköğretim 1-4 sınıfı öğrencilerine aylık 120 TL, ilköğretim 5-8 sınıfı öğrencilerine aylık 140 TL, 9-12 sınıfı öğrencilerine aylık 160 TL yardım yapılacak.

Öğrencilere ayrıca aylık 60’lık Ankarakart ve paso ücretleri verilecek.

Yeni bir kadın sığınma evi

Mecliste yine üyelerin oy birliğiyle kabul ettiği diğer bir ek madde de,kadın sığınma evlerine ilişkin oldu.Yenimahalle İlçesi’nde mülkiyeti Büyükşehire ait olan konutun, Kültür Sosyal işler Dairesi Başkanlığı’na, Kadın Sığınma Evi olarak kullanılmak üzere tahsis edilmesi karara bağlandı.

Halim UTLU

Kaynak: www.kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim