Öğretmen Diyarı

YEREL SEÇİMLER İÇİN AVCI BAKANLIKTAN AYRILIYOR MU?

Meclisin açıldığı ilk gün gazeteciler Başbakan Erdoğan’a kabinede revizyon yapmayı düşünüp düşünmediğini sordular. Başbakan ‘Her şey olabilir’ gibi açık kapı bırakan bir cevap verdi. 

 

Muhtemel kabine değişikliği kulislerinin eğitimcileri ilgilendiren kısmını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Derin kulislerde konuşulduğuna göre Başbakan Erdoğan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı Eskişehir Büyükşehir Belediye başkanlığı için düşünüyor. Üç dönemdir Eskişehir’de başkanlığı Yılmaz Büyükerşen’e kaptıran AKP, bu kez işi sağlama almak adına herkes tarafından sevilen ve benimsenen Nabi Hoca’yı Büyükerşen’in karşısına çıkarmayı düşünüyor.

 

Avcı tarafından boşaltılacak Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna kimin oturacağı henüz netleşmiş değil. Ancak eğitimcilerin büyük çoğunluğu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’i Bakan olarak görmek istiyor. Özellikle sosyal hizmet uzmanı alımları sırasında atanamayan öğretmenlerin bu görevlere getirilmesi konusunda özel çaba harcaması nedeniyle eğitimciler Şahin’e sempati besliyorlar. Çalışkan, azimli ve başarılı bir görüntü çizen Fatma Şahin Milli Eğitim Bakanı olarak AKP’yi genel seçimlere kadar taşıyabilir.

 

Fatih KUL

 

http://www.mebpersoneli.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol