Öğretmen Diyarı

Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslak Metnini Değiştirin Aileleri Parçalamayın !

 

Yeter artık!!

 

Nedir şerefiyle , namusuyla memleketi hizmet eden öğretmenlerden istediğiniz? Hizmetliden bile az maaş almayı kabul ettik. Memlekete yön verip ikinci sınıf muamele görmeyi kabul ettik. Kendimizi tüketip insanları  aydınlatmayı kabul ettik. Anamızdan babamızdan binlerce km uzakta geleceğimizi yetiştirmeyi kabul ettik. Ama yeter artık.

 

Nedir sizden çektiklerimiz Ankara'da klimalı odalarında keyif çatan beyefendiler. Nedir bu bize karşı olan nefretinizin sebebi. Niçin bir kere de bizim hakkımızda karar verirken " bu konuda sen  ne düşünüyorsun" demiyor, diyemiyorsunuz? Bizler ne yaptık bütün bu eziyeti hak etmek için.

 

Bu ülkenin en aydın sınıfını oluşturan biz eğitimcilerden neden bu kadar korkuyorsunuz ? Niçin huzurlu ve mutlu bir aile hayatı yaşamamızı istemiyorsunuz? Sizler her sabah çocuklarınızı öperek okullarına yollarken neden bizi  kokusuna dahi hasret bırakıyorsunuz?

 

Meb in yayımladığı yeni yer değiştirme yönetmeliğinde aileleri birbirinden ayrı bırakmak için niçin bu kadar çaba sarf ettiniz ? Bizimle alıp veremediğiniz ne ? İlla doğuda öğretmen mi tutmak istiyorsun şartlarını düzelt be kardeşim. Hayatlarını düzelt. Zorla güzellik olmayacağını ilk sevdiğiniz kız size öğretmedi mi?

 

Ben henüz meslek hayatının başlarında bir öğretmenken neden beni bu kadar soğuttunuz bu işten? Ben ki öğretmen lisesi eğitim fakültesi mezunu hayali , hayatı öğretmen olan bir kişi iken neden bu kadar ümitsizlik koydunuz hayatıma?

 

Eşimin tayini çıkalı henüz 2 ay olmamışken siz onu geri sürgün etmeye nasıl  cesaret edersiniz? Biz kavuşma hayalleri kurarken siz nasıl bizi  parçalama senaryoları yazarsınız ? 2. il dışı tayini yapıyorsunuz şuursuzca, ardından 2. eş özrünü yapmıyorsunuz anladık. Şubatı bekleyelim her şey güzel olacak  derken, böyle bir tasarıyı nasıl gündeme getiriyorsunuz ? Size anneniz babanız hiç utanma, arlanma öğretmedi mi ? Size mahallenizdeki ilk arkadaşınız empati yapmayı öğretmedi mi ? Size hiç sevmediğiniz o öğretmeniniz hiç insanlık öğretmedi mi ?

 

Bu yazdıklarım bir sesleniş , bir nida , bir haykırış değil. Bu yazdıklarım bir isyandır.

 

Ben bir yıllık evliliğimin baharındayken eşimi sırf daha iyi şartlarda yaşayalım , gelecekte olacak  evlatlarımız daha  iyi hayatlar yaşasın diye 1600 km uzağa gitmesine razı olmuş, aylarca ayrı kalmayı göze almış bir öğretmenim. Sevdiğim , gelecek  hayalleri kurduğum, hayatım dediğim insana hasret  kalmış bir erkeğim. En önemlisi de seven bir adamım. Korkun benden.

 

Sizlere tavsiyem , bu güzel yürekli insanların ahlarını almadan bu saçmalıktan bir an önce dönün.


İMZA KAMPANYASI LİNKİ

 

Gökhan DEMİRKAN


TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ


 KARS

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim