Öğretmen Diyarı

Yeni Sbs Sistemi İle İlgili Ayrıntılar Geldi

Yeni Sbs Sistemi İle İlgili Ayrıntılar Geldi  Doç. Dr. Yusuf Tekin dün akşam katıldığı tv programında kendisine yönetilen SBS ile ilgili  soruyu şöyle yanıtladı..SBS yerine herhangi yeni bir sınav getirmediklerini söyleyen Tekin konuşmasına şu açıklamalarla devam etti:

 

“SBS bu yıl olmayacak. Bu 7-8 yıldır üzerinde çalışılan bir durumdur. 16 ilde rastgele seçilmiş paydaşlarla çalıştaylar yapıldı. Bu çalıştaylardan elde edilen veriler toparlanarak paylaşılacak. Ortaöğretime yerleştirmede öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarında aldığı eğitimle yerleşeceği, sınav stresi yaşatmayan bir sistem ikame etmeye çalışıyoruz.  Okullarda okutulan temel derslerdeki yazılılardan bir tanesi merkezi yapılarak bu değerlendirme yapılacak. SBS’nin yerine ikame edilen yeni bir sınav olmayacak.  


 

MERKEZİ SINAVDAN FARKI NE?


 

Sınav heyecanı olmayacak. Önceden sınava gireceği okulu öğrenme, okulu önceden görme, sınav haftası olağanüstü ilgi gibi durumlar vardı. Şimdi kendi okulunda bir yazılıyı merkezi olarak yapacak. Bu durum çocuğu strese sokmayacak.”


haber kaynağı:mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Berat 2 yıl önce

SBS'nin Yerine Ne Gelecek ? Bakan Avci Açıklaması (23.08.2013)https://www.youtube.com/watch?v=V6R8uVBN57M

Avatar
Öğretmen 2 yıl önce

Yılda 12 sınav getir ortalamasını al ve sonra sınav stresi yok de. Allah Allah. Kim inanır sana hatta sen inandın mı söylediğine. Öğretmenlerin teri değişecekmiş sınavda eeee neolmuş bu mu yenilik. Çocuğum bu yıl 8 de ve 12 sınava girecek. Sizin ne yaptığınızda zaten haberiniz yok. İnşallah sizin çocuklarınız bizimkiler gibi kobay faresi olmaz. Ama sizinkiler zaten Amerikada...