Öğretmen Diyarı

Yeni dönemde 2013-lise kayıtları nasıl olacak?

2013-2014 lise kayıt işlemleri başladı. Kayıt işlemleri 12 Ağustos 2013 Pazartesi günü başladı ve 16 Ağustos'ta bitecek.

Bir ortaöğretim kurumuna (liseye) devam edecek olan öğrencilerin kayıt işlemleri 12 Ağustos 2013 Pazartesi (bu gün) itibarı ile başlamış bulunuyor. Ortaokulu (ilköğretim 8. sınıfı) tamamlayan öğrenciler SBS sınav puanına göre sınavla öğrenci alan okullara (fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, Anadolu lisesi, Anadolu meslek lisesi, özel okullar..) veya meslek liseleri ile bunların bünyelerinde açılan ÇPL (Çok programlı lise) kayıt yaptırabilecekler. Artık eğitim öğretim 12 yıla çıkarıldığı için öğrencilere ortaokul diploması verilmeyecek. Öğrenciler SBS sınav sonuç belgeleri ile elektronik ortamda liselere kayıtlarını yaptırabilecekler.

SBS sonuçlarına göre bir Anadolu lisesi veya Anadolu meslek lisesine kesin kayıt hakkı kazanan öğrenciler kayıtlarını 12-16 Ağustos 2013 tarihleri arasında kazandıkları okullara yaptıracaklar. Bu tarihler arasında kaydını yaptırmayan kişiler yedek hakkından da vazgeçmiş sayılacaktır. SBS sonucuna göre yedekten kayıt işlemleri 16 Ağustos 2013 saat 19:00’da yedek kayıtlardan hak kazananların ilân edilmesi ile başlayacaktır. Yedekten çağırılanlar 3 iş günü içerisinde saat 17:00’a kadar kazandıkları okula kayıt yaptırmak zorundadırlar. Bundan sonra yedekler 19 Ağustos 2013 tarihinden itibaren 26 Ağustos 2013 tarihine kadar her akşam saat 19:00’da ilan edilecektir. Yedekten kayıt işlemleri 29 Ağustos 2013 saat 17:00’a kadar devam edecektir. Yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, verilen kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybederler.

Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği hâlde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabileceklerdir.

memurhaber.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Zeynep Yıldırım 2 yıl önce

bu resimde okul Gaziantep Şehitkamil Karşıyaka İsmet paşa lisesi mi çünkü oraya çooook benziyor :D