Öğretmen Diyarı

Yaz Dönemi Yetiştirme Kursu Başvuruları Sona Eriyor
 Milli Eğitim Bakanlığından yayımlanan duyuru ile yetiştirme kursu başvurularının başladığı belirtilmişti. Duyuruya göre başvurular 12 Haziran 2016 ( bugün ) sona erecektir.  
Başvuruların başladığını belirten duyuru Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlandı. Yayımlanan duyuruda başvuru işlemlerin nasıl yapılacağı da belirtilmiştir. 

Detaylar ise şöyle;

Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2. Dönem uygulamasının tamamlanmasının ardından 20 Haziran tarihi itibarıyla yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları başlatılacak. Kurs kayıtları, 12 Haziran pazar gününe kadar devam edecek. Öğrenciler, başvurular için gitmek istedikleri kurs merkezi ve kurs almak istedikleri derslere ilişkin e-kurs modülü üzerinden tercihte bulunacak. 
Yaz kurslarında öğrencilerin tatillerini geçirecekleri yerlerde kurs almalarına imkan sağlayacak düzenlemeler de yapıldı. Bu düzenlemeye göre, öğrenciler, kurs almak istedikleri il, ilçe ve okulu e-kurs modülü üzerinden seçerek, kurs almak istedikleri dersleri, öğretmeni ve okulu belirleyebilecek.
 
"Öğrenciler istedikleri yerde kursa gidebilecek"


Bu yılki yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarında, öğrencilerin yer değiştirecekleri hesap edilerek il-ilçe sınırlaması kaldırıldı ve ara sınıflar için uygulanan üç ders sınırlaması ise beşe çıkarıldı. Ayrıca, bu yıldan itibaren ders odaklı kurs uygulamasına geçilirken, 5,6,7,9,10 ve 11. sınıf öğrencileri hazırlık mahiyetinde bir üst sınıftan ders alabilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim