Öğretmen Diyarı

Yaygın Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Dikkatine!

Genel Müdürlüğümüze bağlı halk eğitimi merkezleri ve olgunlaşma enstitülerince kurs açma onayı alınarak uygulanmakta olan “Aile Eğitimi Kurs Programı (0-18 Yaş)” kapsamında açılan Aile Eğitimi kurslarının eğitim materyalleri, Genel Müdürlüğümüzce bastırılarak, kursiyerlere ücretsiz dağıtılmak üzere uygulama yapan yaygın eğitim kurumlarına gönderilmektedir.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının 2. döneminde açılacak Aile Eğitimi kurslarına katılan kursiyerlere verilmek üzere ihtiyaç duyulan Aile Eğitimi materyallerinin istenmesi amacıyla “Kitap İstek Modülü” oluşturularak İhtiyaç duyulan Aile Eğitimi materyallerinin isteklerinin girilmesi ilgi yazı ile istenmiş ve ihtiyaç duyulan eğitim materyallerinin  sayılarının; Muayene ve Teslim Alma Komisyonu oluşturularak, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü web sayfasında yer alan “e-yaygın” (e-yaygin.meb.gov.tr) otomasyon sistemi içerisinde bulunan “Kitap İşlemleri, Kitap İstek İşlemleri” başlığı altındaki AİLE EĞİTİMİ bölümünde açılan “2015-2016 eğitim-öğretim yılının 2.Dönem”kısmından komisyon üyelerinin isimleri ile 27.11.2015 tarihine kadar sisteme girilmesi gerekmektedir. 

Aile Eğitimi materyal teslimat işlemleri dönemlik alındığından bu dönem dışında modüle giriş yapılamayacaktır. Yukarıda belirtilen tarihler dışında giriş yapılmış olsa da bu işlemler dikkate alınmayacaktır.

 


Kaynak: MEB

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim