Öğretmen Diyarı

Yaşlılarla ilgilenenlere 260 TL burs

Sakarya Hayırsevenler Derneği, haftada 6 saat yaşlı ve engellilerle ilgilenen üniversite öğrencilerine aylık 260 lira burs verecek.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Hayırseverler Derneği yeni Başkanı Prof. Dr. Ali Seyyar, soysal hizmet karşılığında öğrencilere burs verileceğini söyledi.

Öğrencilerin, derslerini aksatmamak şartıyla haftada sadece 6 saatini yaşlı ve engellilerle ilgilenerek geçireceğini vurgulayan Seyyar, "Evde sosyal bakım hizmeti götürmek isteyen öğrencilere de ayrıca dernek binasında yaşlı bakım eğitimi verilecek. Şartlı burs miktarı, dernek yönetim kurulunun son toplantısında karara bağlandı. Buna göre, 2013 yılı için en az 15 öğrenciye 200 ile 260 TL arasında aylık burs bağlanacak.

Üniversite öğrencilerinin, müracaatlarını 15-30 Ocak 2013 tarihleri arasında bizzat derneğimize yapmaları gerekiyor. Akademisyenlerden oluşan bir burs komisyonu en uygun adayları seçecektir. Sosyal amaçlı şartlı burs ile ilgili bilgiler, dernek merkezinden veya yeni açılan www.hayirsevenler.org web sitesinden elde edilebilir." bilgisini verdi


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim