Öğretmen Diyarı

Yaşları küçük fikirleri büyük!

Liseli gençler, görüşleriyle ve kürsüde sergiledikleri hitabet yetenekleriyle izleyenleri büyüledi, “İşte gençlik, işte geleceğin liderleri” dedirtti.
Gediz Üniversitesi, İzmir Liselerarası Münazara Şampiyonası’nı 4’üncü kez düzenledi. Toplam 56 lise katıldı, 3 gün boyunca beyin fırtınası estirildi.


Şampiyonlara ve finalistlere ödüllerini Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Petek verdiler ve öğrencileri kutladılar..
Ekipler, savundukları ya da karşı çıktıkları görüş hakkındaki bilgilerine, hitabet gücüne, vücut dilini kullanma becerilerine ve ikna kabiliyetlerine göre değerlendirildi. Nefes nefese geçen şampiyonanın finaline Gelişim Koleji, Özel Çakabey Okulları, İTK Bahattin Tatış Fen Lisesi ve Özel Ege Lisesi kaldı.

FİNALDE HEYECAN FIRTINASI ESTİ!

Finalde ‘yapay zekanın gelişimi insanlık için kötüdür’ konusu masaya yatırıldı. Öğretmenlerinin, arkadaşları ile ailelerinin yalnız bırakmadığı liseli gençler, görüşleriyle ve kürsüde sergiledikleri hitabet yetenekleriyle izleyenleri büyüledi, “İşte gençlik, işte geleceğin liderleri” dedirtti. Heyecan fırtınasının estiği finalin sonunda şampiyonluğa Berke Güzel ve Karahan Ali Keskiner’in temsil ettiği Gelişim Koleji ulaştı. İTK Bahattin Tatış Fen Lisesi’nden Baran Ezeli’nin en iyi konuşmacı seçildiği organizasyonda, Atatürk Lisesi sosyal medya, Kent Koleji de en iyi kısa film ödülüne layık görüldü.

 

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol