Öğretmen Diyarı

Yardıma Muhtaç Öğrencilere 'UMUT OL'dular. Video'lu Yeni

Amacı ülkemizde zor şartlar altında eğitim gören öğrencilere ve bu şartlarda eğitim vermeye çalışan okullara yardım yapabilmek olan Umut Ol Gönüllüler Hareketi, muhtaç öğrencilere yardım etmeye devam ediyor.2 yıl önce facebook ve twitter gibi sosyal medya üzerinden toplanarak kurulan UMUT OL gönüllüler hareketi, ülke genelinden gelen talepler sonucunda yardıma ihtiyacı olduğu belirlenen okulları sosyal ağ üzerinden paylaşıyor. Gönüllü vatandaşların gönderdiği kırtasiye ve ihtiyaç malzemeleri toplanarak, belirlenen ihtiyaç sahibi okul ve öğrencilere ulaştırılıyor.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen yardıma muhtaç öğrencilerin bulunduğu Edirne Uzunköprü’ye bağlı, Yağmurca, Karabürçek ve Elmalı köy okulları için toplanan yardımlar, sahiplerine yardımsever gönüllüler eliyle ulaştırıldı. İstanbul’da organize olup, topladığı yardımlarla ilçeye gelen ekip, 3 köy okulundaki, belirlenen yaklaşık 160 öğrenciye, içinde kalem, silgi, defter, boya, kitap gibi kırtasiye malzemelerinin bulunduğu paketleri, öğretmenlerin yardımıyla öğrencilere dağıttı. 

Yardım dağıtımı esnasında, veli, öğrenci ve öğretmenler, gönüllülere teşekkür ve minnetlerini iletti. Ayrıca yardım gönüllüleri okul eksikliklerini yerlerinde görerek, yeni yardımlar için gerekli tespitlerde bulundu.

Mustafa SEVEN

Edirne Uzunköprü TRT Yurt Haber Muhabiri
Edirne Uzunköprü Tek. ve End. Mes. Lis.
Bilişim Teknolojileri Alan Şefi


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim