Öğretmen Diyarı

Yalova Valisi İstifa Edene Kadar, Eyleme Devam

Yalova'da 28 Mart 2015'te Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Yalova Fen Lisesi'ne yaptığı ziyarette, Halil Serkan Öz'ün sınıfına girerek, kendisine hakaret etmişti.


Olayın medyaya yansımasının ardından Sendikalar bir araya gelerek, Halil Serkan Öz için Yalova'da bir destek yürüyüşü düzenlediler. Ancak ne yazık ki, üzerindeki bu strese dayanamayan Serkan Öz, 4 Nisan'da kalp krizi geçirerek vefat etti.


Duruma eğitim camiası olmak üzere bütün Sendikalar ve kamuoyundan tepkiler yükseldi ve herkes Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nu istifaya davet etti. Ancak Yalova Valisi Cebiroğlu, istifa etmek bir yana dursun, özür bile dilemek yerine sadece bir başsağlığı ile olayı geçiştirmeye çalıştı.


Konuyu gündemden düşürmemeye kararlı olan Eğitim Sen Yalova şubesi ve Serkan Öz'ün arkadaşları yeni bir eylem başlattılar. Yalova Valisi istifa edene kadar hep birlikte toplanıp Uğur Mumcu Meydanında kitap okuma eylemi yapılacak.


Eğitim Sen Yalova şubesi yaptığı açıklamada: "Halil Serkan Öz'ümüz için bugün yine meydandaydık. Yalova Valisi istifa edene kadar her Cuma saat 18.00-19.00 arası Uğur Mumcu Meydanındayız. Haftaya Cuma günü sende kitabını al gel bizlere katıl" dedi.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim