Öğretmen Diyarı

 Yakılan okulda eğitim yeniden başladı!

Van’da 16 Eylül’de PKK’lıların yaktığı okulda eğitime yeniden başlandı. Van merkez ilçelerinden İpekyolu ilçesine bağlı Bostaniçi Mahallesi’nde bulunan Vali Ali Cevdet Bey İlkokulu ve Ortaokulu’na 16 Eylül’de bir grup PKK’lı tarafından patlayıcı, molotof ve taşlarla yapılan saldırıda okulun camları kırılmış, sınıfların yanı sıra müdür ve öğretmenler odası kullanılamaz hale gelmişti.

 

Van Valisi İbrahim Taşyapan, İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi’nde PKK terör örgütü yandaşları tarafından 16 Eylül’de yakılan Vali Ali Cevdet Bey İlk ve Ortaokulu’nu onarımı yapılıp geçtiğimiz hafta açıldıktan sonra ziyaret etti. Yaklaşık 200 bin liraya onarılan okulda incelemelerde bulunan Vali Taşyapan, öğretmen ve öğrencilerle de sohbet etti.

OKULLAR AÇILMADAN BİR HAFTA ÖNCE KUNDAKLANDI!

Vali Taşyapan, “Vali Ali Cevdet Bey İlk ve Ortaokulu, okullar açılmadan bir hafta önce gerçekleştirilen kundaklama olayında 200 bin liralık maddi hasar görmüş ve kullanılamaz hale gelmişti. Okul idarecileri, gerekli onarımların yapılmasından sonra şu anda okulda hiçbir sıkıntı yaşanmadan eğitim-öğretim faaliyetlerine başladı. Amacımız bu ülkenin geleceği olan çocukların en iyi şartlarda eğitim görmesidir” dedi.

 

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol