Öğretmen Diyarı

WhatsApp neden çöktü? 25 Mayıs 2014

Sosyal iletişim uygulamalarının başında gelen bir program olan WhatsApp uygulaması 25 Mayıs 2014 saat 21:30 itibariyle çöktü. Gönderilen mesajlarda iletim hatası değil gönderim hatası bulunuyor. WhatsApp kullanıcıları büyük bir merakla ne olacağını bekliyor bizi takip edin.

Edit: Saat 21:50'de sorun çözümü için yetkililer harekete geçti. Şuanda WhatsApp'ta gönderdiğiniz mesajlar gönderiliyor. Ancak karşı tarafa iletilmiyor. Görünen o ki sorun yakın zamanda

çözülecek.

Edit: Saat 21:56 itibari ile yetkililer iletişim sorununu çözdüler. WhatsApp'ta rahat bir şekilde iletişim kurulabilirken yetkililer tarafından açıklama gelmedi. İlerleyen günlerde sorunun ne olduğu hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız bizi takip edin.

Facebook'un 19 milyar dolara satın aldığı Whatsapp çöktü ve yaklaşık 1-2 saattir kullanıcılar Whatsapp'a erişimde sorun yaşıyor.

WhatsApp'ta yaşanan sorunlar, Tictoc, Viber, Line gibi natif mesajlaşma yazılımlarına ve eskiden olduğu gibi SMS'lere yöneltmiş durumda.

350 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan WhatsApp, özellik iyileştirmelerinin yanı sıra güvenlik seviyelerini de her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Fakat yine de WhatsApp da diğer uygulamalar gibi arada sorunlar çıkarabiliyor, sorun çıkaran WhatsApp olunca haliyle milyonlarca insan mağdur oluyor.

Whatsapp Nedir

Whatsapp messenger benzeri bir akıllı telefon uygulamasıdır. Whatsapp size internet üzerinden mesajlaşma, video yollama, ses kaydı yollama, resim yollama gibi özellikler sunar. Whatsapp'ı "Messenger" gibi programlardan ayıran özelliğiyse verdiği servislerdeki arkadaş listenizi değil, telefon rehberinizi kullanıyor olması. Whatsapp'ın önemli özelliklerinden biride servisin bilgisayarlarımızda kullandığımız anlık sohbet servislerinden farkı, sürekli açık olması. Uygulama kapalı dahi olsa mesajlar sunucuda depolanıyor. Anlık bildirim özelliği açıksa anında karşı tarafa iletiliyor.

Whatsapp çoklu platform desteği sayesinde İphone, BlackBerry, Android ve Ovi kullanıcılarını tek bir yerde toplayabiliyor. Whatsapp'ın kötü yönlerinden biriyse uygulamanın ücretli olması.

AJANSKAMU

Anahtar Kelimeler:
WhatsApp Neden çöktü?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim