Öğretmen Diyarı

Velilere karne dönemi

Anne ve Babalarada Karne Geliyor Bakan Avcı Açıkladı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı TRT Haber’in canlı yayın konuğu oldu Millî Eğitim Bakanı Avcı, TRT Haber’de canlı yayımlanan Haber Odası Programı’nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Velilere karne dönemi

“Bakın benden önceki bakan arkadaşlar meselesini hani nezaketen söylemediğimin bir kanıtı tam bu el yazısıdır. O el yazısını Hüseyin Bey koyduğu zaman ben Başbakanlıkta Müşavirdim ve kendisini aradım ve dedim ki o zaman, Hüseyin Bey Millî Eğitim Bakanı olarak başka hiçbir şey yapmasanız sadece bu el yazısını böyle müfredatımıza koymakla tarihe geçtiniz demiştim o zaman Hüseyin Bey’de sağ, Allah sağlıklı ömür versin. Şimdi siz hani dediniz ya bana siz istediniz diye, peki ben de şimdi size siz istediniz, şimdi bir de velilerle ilgili bir çalışmamız var, inşallah onu önümüzdeki döneme yetiştirebilirsek velilere de karne vereceğiz.

Siz çocuğunuzun okuluna kaç gün geldiniz, öğretmeniyle, hangi öğretmeniyle, hangi konuda ne kadar görüştünüz, okul aile birliği toplantılarına katıldınız mı, gönüllü destek verdiniz mi, yeni projelerimizi biliyor musunuz? Bütün bunlarla ilgili biz veli karnesi de yapacağız.

Dolayısıyla, ama bu ne demektir? Bakın bu bir tür restleşmedir. Bu ne demektir? Şimdi velilerimizde diyecekler ki tamam okullarınıza geliriz, ama biz de size karne veririz. Dolayısıyla, biz velilerimize karne veririz derken aynı zamanda velilerde bize karne versinler, okulumuza gelsinler, evet bizim okullarımızda çok eksiğimiz var. Denetlesinler, eksiğimizi, gediğimizi birlikte kapatalım.”

 

Kaynak: http://turkkamu.net/

Anahtar Kelimeler:
velilere karne dönemi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim