Bu haber kez okundu.

Velilere kanserojen ürün almayın uyarısı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın yaptığı denetimlerde, güvensiz ve teknik düzenlemelere aykırı ürünler belirlediğini hatırlatan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, tüm önlemlere rağmen çocuk sağlığına zararlı ürünlerin satışa sunulabildiğini kaydetti. Okul malzemeleri satın alınırken Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve diğer standart kuruluşlarına uygunluğu belgelenmiş ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini vurgulayan Bezci, şunları söyledi:

MARKALI ÜRÜN TERCİH EDİN

"Kırtasiye ürünlerine dikkat edin, kanserojen ürünler satın almayın. Özellikle yaşı küçük öğrencilerimiz bu tür kırtasiye ürünlerini kullandıklarında deri yoluyla kimyasallar vücutlarına geçebiliyor ve çocuklarımıza zarar verebiliyor. Bu noktada anne babaların çok dikkatli olup, güvenilirliğiyle bilinen markaların ürünlerini satın alarak, çocuklarını korumaları gerekiyor."

Anadolu Ajansı
 
 
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber