Öğretmen Diyarı

Velilerden Okul Baskınına Tepki: Bu Eğitim Yuvaları Hepimizin

Siirt'te faaliyet gösteren 3 eğitim kurumuna 8 resmi kurum tarafından polis eşliğinde baskın yapılmasına veliler tepki gösterdi.
Sabah saatlerinde İl Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Milli Eğitim Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılılık İl Müdürlüğü ekipleri eşliğinde, kentte faaliyet gösteren 3 eğitim kurumuna denetim için gelindi. Sabah saatlerinde kentin farklı yerlerinde bulunan eğitim kurumlarına valilik kararıyla baskına gelen ekipler, kurumlarda arama yaptı.

"BU EĞİTİM KURUMLARI HEPİMİZİN HERKES SAHİP ÇIKMALI"

Polis eşliğinde yapılan baskınlara öğrenci velileri tepki gösterek, bu eğitim kurumlarına herkesin sahip çıkması gerektiğini ifade etti. Velilerden Mahmut Nedim Toprak, eğitim kurumlarına polis eşliğinde baskın yapılmasının yanlış olduğuna dikkat çekti. Yıllardır çocuklarını bu eğitim kurumlarına gönderdiğini belirten Toprak, "Benim bu eğitim kurumlarında 5 öğrencim var. Şu ana kadar çocuklarıma olumsuz bir şey öğretilmedi. Allah bu insanlardan razı olsun. Kimseye bir zararı olmayan insanlardır. Silahlı terör örgütü olarak gösteriyorlar. Nerde ya hani silahlar? Devletimiz başka uğraş bulsun. Polisi böyle şeylerle meşgul etmesinler." dedi.

Eğitim kurumlarına herkesin sahip çıkması gerektiğini belirten Toprak, "Bölgemizde o kadar sıkıntılı şeyler varken polisimizin bu yuvalara baskın yapması bizi üzüyor. Yapılan baskınları kabul etmiyoruz. Yapılan çok yanlış bir durum." ifadelerini kullandı.

Velilerden Okul Baskınına Tepki: Bu Eğitim Yuvaları Hepimizin

CİHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol