Öğretmen Diyarı

Velilerden 4 sınıfa tek öğretmen boykotu

Halil EĞRİBOYUN


Göktepe Şehit Jandarma Uzman Çavuş Berkant Şara İlkokulu'nda bir öğretmen bulunuyor. Birleştirilmiş sınıf anlayışı içinde 1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencilerine bir öğretmen tarafından eğitim verilmeye çalışılıyor. Duruma isyan eden öğrenci velileri, yaptıkları toplantıda okula ikinci bir öğretmen atanmaması halinde çocuklarını okula göndermeme kararı aldı.


Kar ve buzun geçit vermediği yolu zorlanarak da olsa aşan öğrenci velileri Menteşe İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü'ne gittiler. Menteşe'de 11, il genelinde 9 ise ilkokulda birleştirilmiş sınıflarda tek öğretmen tarafından eğitim verildiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Seydi Ahmet Üğe, norm kadro fazlalığı nedeniyle okulun bir öğretmene düştüğünü söyledi.


Üğe, Bakanlığın genelgesi doğrultusunda öğrenci sayısı 21'in altında bulunan okullara bir öğretmen atamak zorunda olduklarını belirterek ikinci bir öğretmen atanmanın mümkün olmadığını söyledi. Bu açıklamayla şaşkına dönen veliler, müdür Üğe ile tartıştı ve çocukların okula göndermeyeceklerini belirtti.

\"Hürriyet\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim