Öğretmen Diyarı

Veliler okula aerobikle bağlandı

Okulların, eğitim ve öğretim saatleri dışında velilerin ve mahallelinin hizmetine açılmasını amaçlayan "Okullar Hayat Olsun Projesi", okulda daha fazla vakit geçiren velinin okulla bağını güçlendirdi, öğretmenlerle ilişkilerini geliştirdi.

Proje kapsamında Alsancak'taki Melih Özakat İlkokulu'nda açılan aerobik dersine katılan veliler, sınıflarında eğitim gören çocuklarıyla aynı binada spor yapma imkanı buluyor.
     
Melih Özakat İlkokulu Müdürü Yavuz Yılmaz, okulun fiziki imkanları çerçevesinde projeye dönük çalışmalar yürüttüklerini, velilerin talepleri doğrultusunda aerobik dersi başlattıklarını belirtti.
     
İlki geçen yıl açılan derse gösterilen ilgi nedeniyle bu yıl da aynı uygulamayı devam ettiklerini anlatan Yılmaz, "Sadece velilerimiz değil, okulda öğrencisi olmayanlar da aerobik dersine ilgi gösteriyor. Haftanın 3 günü, sabah ve öğleden sonra yapılan aktivitelere ilgiden memnunuz. Velilerimiz okula mutlu bir şekilde geliyorlar. Velilerimizle iletişim daha iyi oldu. Çünkü, okulda neler yaşadıklarımızı daha iyi görüyorlar, ortalama 2 saat kalıyorlar" diye konuştu.
     
Yılmaz, annelerin okulda olmasından çocukların da olumlu etkilendiğini, okulda daha rahat olduklarını söyledi. Ders için Halk Eğitimi Merkezi bünyesinden bir öğretmenin görevlendirildiğini anlatan Yılmaz, aktiviteye katılımdan ücret alınmadığını sözlerine ekledi.
     
Çocuğum derse, ben spora

Derse katılan velilerden Nurten Karadeniz, kızının bu yıl 1’inci sınıfa başladığını belirterek, onu okula getirdiğinde böyle bir aktivite olduğunu öğrendiğini söyledi. Kızının sabah derse girmesinin ardından kendisinin de aerobik dersine geçtiğini belirten Karadeniz, şöyle konuştu:
"Okulun içinde, güvenilir ve gayet rahat... Çocuğum derste, ben sporda... Fazla kilolarımı attım, mutluyum. Okula olan bağımız da güçlendi. Öğretmenlerle devamlı içli dışlı oluyoruz. Eşim de okul saatleri içinde okulda bulunmamdan çok memnun."
     
Figen Kutbay ise çocuklarının başka bir okulda eğitim gördüğünü belirterek, arkadaşlarından duyduğu aerobik derslerine katıldığını, bu sayede spora başladığını söyledi.

hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim