Öğretmen Diyarı

Veliler okul forması dedi..

 

İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelikte temmuz ayında değişikliğe giderek, tüm okullarda, okul yönetimi ve okul-aile birliğinin koordinatörlüğünde, yönetmelikteki sınırlamalara aykırı olmamak kaydıyla, velilerin yüzde 50'sinden fazlasının muvafakatı alınarak okul kıyafeti veya kıyafetlerinin belirlenebilmesine karar verdiğin hatırlattı.


Bu karar kapsamında gerek okula yeni başlayan öğrencierin gerekse ara sınıflardaki öğrencilerin velilerinin görüşlerinin alındığını kaydeden Bardakcı, "İzmir'de ilköğretim grubunda, yani ilkokul ve ortaokulda yüzde 65-70 oranında forma, yüzde 30-35 oranında serbeset kıyafet tercih edilmiş. Liselerde forma tercih anlamında yüksek çıkıyor. Yüzde 85'lerde. Yüzde 15'lerde serbest kıyafet var" diye konuştu.


Esas olan öğrenci ve velilerimizin mutluluğu


Bardakcı, 2012-2013 eğitim öğretim yılının son aylarında öğrencilerin okula serbest kıyafetle gittiğini kaydederek, bunun öğrenciler, veliler ve kendileri için konuyu değerlendirme açısından faydalı olduğunu ifade etti.


Velilerin tercihini formalardan yana kullanmasının ekonomik sebeplerden olabileceğini dile getiren Bardakcı, şunları kaydetti:


"Velilerimiz herhalde okul formasını biraz daha ekonomik buldu. Burada esas olan hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin mutluluğu. Eğer bu şekilde rahat ediyorlarsa biz de saygı duyuyoruz. İster forma ister serbest kıyafet olsun, biz kesinlikle müdahale etmedik." dedi.


AA

 

 

haberdata.com

Anahtar Kelimeler:
veliler okul forması

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim