Öğretmen Diyarı

Veliler isyan etti #okulumadokunma
 İzmir’in Konak İlçesi Kadriye Mahallesi’ndeki Fatih Mehmet Ortaokulu’nun imam hatip okuluna dönüştürülmesi kararı üzerine veliler isyan etti. Okul önünde toplanarak basın açıklaması yapan veliler, “İmam hatiplere karşı değiliz ama bu dayatmaya karşıyız. Biz çocuklarımızın mühendis, doktor, avukat olmasını istiyoruz. Mahallemizdeki tek ortaokulun imam hatip yapılmasını istemiyoruz” diye konuştu.
dokunma

BÖLGEDE BAŞKA ORTAOKUL YOK

Veliler, basın açıklamasında, ‘Bizler bölge halkı ve bu okulun öğrencilerinin velileri olarak bu uygulamanın derhal durdurulmasını istiyoruz. Çünkü bölgede başka bir ortaokul yoktur. Bu uygulama bizleri seçeneksiz bırakacak, bilimsel ve laik eğitime devam edebilmek için çocuklarımızı daha uzak okullara servisle göndermek zorunda bırakacaktır. Bu durumun bizleri ekonomik anlamda mağdur edeceği açıktır’ denildi.

EKONOMİK VE SOSYAL SIKINTILAR OLUŞUR

Açıklamada ayrıca, ‘Okulumuzun imam hatip yapılması kararı, bizlerle konuşulmadan tepeden inme bir karar olarak dayatılmıştır. Bu dönüştürme kararı mahallemizin sosyal dokusuna uygun değildir. Tüm bu nedenlerle bizler Kadriye Mahallesi halkı ve öğrenci velileri olarak okulumuzun imam hatip olmasını kesinlikle istemiyoruz. Hem ekonomik, hem de sosyal sıkıntılar yaşamamıza yol açacak bu kararın derhal durdurulmasını ve okulumuzun statüsünde değişiklik yapılmamasını istiyoruz’ ifadelerine yer verildi.
Gökmen ULU
Kaynak. Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim