Öğretmen Diyarı

Vekaleten Görevli Müdürler Müdür Yardımcılığı Teklifi Yapabilir mi ?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2015 yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirme Kılavuzu’nun 15. Maddesinde yer alan “Vekâleten veya geçici görevlendirme ile eğitim kurumu müdürlüğüne görevlendirilenler, kendileri hariç müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı tekliflerini yapabileceklerdir.” hükmünde değişiklik yaptı.

Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirme Kılavuzu’nun  15. Maddesinde yer alan “Vekâleten veya geçici görevlendirme ile eğitim kurumu müdürlüğüne görevlendirilenler, kendileri hariç müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı tekliflerini yapabileceklerdir.” hükmünde değişiklik yaptı.

Bakanlıktan Valiliklere gönderilen yazıda, “Kılavuzun "C-DİĞER HUSUSLAR" başlıklı bölümünün 15 inci maddesinde; vekâleten veya geçici görevlendirme ile eğitim kurumu müdürlüğüne görevlendirilenlerin kendileri hariç müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı tekliflerini yapabilecekleri belirtilmiştir.

Ancak bu uygulamanın bazı olumsuzluklara neden olacağı değerlendirildiğinden vekâleten veya geçici görevlendirme ile eğitim kurumu müdürü olarak görev yapanların ilgi (a) Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin birinci fıkrasına göre müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı tekliflerini yapmamaları ancak eğitim ve öğretimin aksamaması bakımından, bu görevlerin vekâleten ya da geçici görevlendirme suretiyle yürütülmesinin uygun olacağı düşünülmektedir”

ifadelerine yer verildi.

Bu değişiklik ile vekâleten veya geçici görevlendirme ile eğitim kurumu müdürü olarak görev yapanlar müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı teklifi yapmayacaklar.

 

kamuajans.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim