Öğretmen Diyarı

Vefakar Eğitimcilerimiz

Samsun Çarşamba Ağcagüney İlk ve Ortaokulu'nda öğrencilerin kullandığı tuvaletler yenilenerek farklı bir konsept oluşturuldu.

 

          Sosyal sorumluluk kapsamında Ağcagüney İlk ve Ortaokulunun eski ve sağlıklı olmayan tuvaletleri okul yönetimi tarafından Samsun Valisi, Çarşamba Kaymakamı ve Çarşamba Milli Eğitim Müdürlüğünün de özverili ve üstün gayretleriyle tamamen yenilendi. Çocuklara tuvaleti daha hijyenik kullanmaları için değişik fikirler üretildi ve bunun sonucunda tuvaletlere palyaço, pinokyo, balık kuklaları ve çocukların sevdiği oyuncaklar tavanlara asıldı. Ayrıca tablo ve bitkiler kullanılarak farklı bir konsept oluşturuldu. Lavaboların girişlerine de akvaryum ve muhabbet kuşu koyularak yaşanabilir ve hijyenik bir ortam oluşturulduğu simgelendi. Tuvaletlerin pis bölümler olmadığı çocukların bilinçaltına çeşitli uyarıcılarla yerleştirilmeye çalışıldı.

 

          Tuvaletlerin yenilenmesinin ardından Samsun Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından da okulda eğitim gören öğrencilere "Tuvalette Hijyen" semineri verildi.

 

          Tuvaletlerin yenilenmesinden oldukça memnun olduklarını dile getiren Ağcagüney sakinlerinden Ali Bakır, “Çocuklarımız eski tuvaletlerin pisliğinden ve kokusundan yapılan çalışmalarla kurtuldular. Bu sayede çocuklarımız hijyenik tuvaletlere sahip oldular. Tuvaletler de hijyen gerçekten çok önemli bir konu ve tuvaletlerin yenilenmesinde emeği geçen tüm kurumlara ve özellikle okul müdürümüz Erdeniz Dalga'ya biz Ağcagüney halkı olarak teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

kamuajans.com

Anahtar Kelimeler:
Vefakar Eğitimcilerimiz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol