Öğretmen Diyarı

VE ÇOK ŞÜKÜR Kİ BİZİM DE BÖYLE OKULLARIMIZ VAR...Velilerin ve eğitimcilerin ele ele verip kusursuz bir kolejden farksız eğitim veren öğrencilerinin her birine birer politikacı, bilimadamı, profesör, savcı, avukat, doktor, ressam, sanatçı, şovmen, tiyatrocu gözüyle bakan; uzamış saçları ya da çoraplarının rengine değil, becerebildiği her şeyi belgelerle ödüllendiren; 
\"mfç1\"

\"mfç1\"
""ders sırasında pencereden dışarı bakan öğrencisine hadi bana bahçeden bir yaprak getir deyip 5 dakika da olsa kafasını toparlamasına rencide etmeden imkan sağlayan""

matematiği anlamıyor diye yakınan veliye evet ama harika basket oynuyor cevabı veren matematik öğretmenlerinin olduğu

öğrencinin kapasitesi ve kabiliyeti yeteneği doğrultusunda ayrı ayrı sınav kağıdı hazırlamak için gece yarısına kadar özveri ve fedakarlıkta bulunan eğitimcilerin olduğu , kusursuz bir laboratuvar beyaz önlükler, eldivenler, gözlüklerle küçük bilimadamlarının hissettikleri özgüven okulun içerisinde küçük bir hastane, 1 ilkyardımcı, 1 hemşire, 1 pedagog, aile danışmanı...

gazetelik haftada 1 ülkede neler oluyor konulu sınıf tartışmaları ayda 1 cumartesi akşam 19:30 da veli toplantısı .

Forması küçülen yada eskiyen öğreci depo sorumlusunun gözetiminde gömleğinden pantolonuna kadar yeni formasını ücretsiz alıp eski formasını kardeş okullara göndermek üzere yardım kutusuna bırakır. Yarım kalem oyuncak defter mont ayakkabılar bu kutularda toplanır ve temsilci öğrencilerle birlikte kardeş okullara götürülür.

Benim öğretmenliğim okuldan çıktıktan sonra bitiyorsa öğrencimin de öğrenciliği bitmiştir o da benim gibi yorulmuş kafası dolmuştur bu yüzden evde ders yapmamalı, kafasını dinlemeli, ailesiyle vakit geçirmelidir mantığı ile ödev verilmez.

Çocuklarımın okullarına hergün heyecan ve koşarcasına gittiği tek okul orasıydı . Keşke tüm okullarımız öyle olsa . Çünkü her çocuk değerlidir her çocuk önemlidir ve kendine hastır . Özeldir..

[ Deniz Baker SAĞIR ]

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim