Öğretmen Diyarı

VATANDAŞ MÜDÜRÜNE SAHİP ÇIKIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumları yöneticilerinin görevlendirilmesine ilişkin 10 Haziran 2014 günü yayımlanan yeni yönetmelik kapsamında okul yöneticilerini değerlendirme sürecinde, Antalya'da başarılı okul müdürlerinden Türk Eğitim Sen üyesi Erhan Bilgenoğlu, 69.75 puanla okul müdürlüğünden alındı. 

 

 

 

Öğretmen, okul aile birliği ve öğrencilere tanınan 40 puan üzerinden 40 puan alan, ancak ilçe milli eğitim ve şube müdürlerinden düşük puan alarak müdürlüğü sona erdirilen Erhan Bilgenoğlu için Bademağacı'nda mahalleli imza kampanyası başlattı. Muhtarlık aracılığıyla toplanan 1205 imza, Antalya Valiliği'ne teslim edildi. 

 

 

 

Bademağacı İlköğretim Okulu'nda son 15 yılı müdürlük olmak üzere 23 yıldır görev yapan Erhan Bilgenoğlu, 24 saat açık tuttuğu okulda öğrencilerin yanı sıra, mahallelinin eğitim ve öğretimine yönelik yürüttüğü çalışmalarla tanınıyordu. 

 

 

 

Mahalleli, görevi sona erdirilen Bilgenoğlu için bir de afiş yaptırdı. Mahalle sakinleri tarafından hazırlanan 'Bademağacı'nın oğlu Erhan Bilgenoğlu adam gibi adam. Gururumuzsun. Seni çok seviyoruz, müdürümüzsünüz' yazılı afiş, meydandaki bir binaya asıldı. 

 

 

 

İlçe milli eğitim müdürü ve şube müdürlerinin puanlamada büyük hata yaptığını düşünen mahalleli, Bilgenoğlu'nun hem okul içinde hem de mahallelinin eğitimi açısından yıllardır büyük emek sarfettiğini, okulun inşaatında bile çalıştığını, yapılan işlemin büyük haksızlık olduğunu vurguladı. 

 

 

 

Valilik, kaymakamlık gibi kurumlardan sayısız teşekkür belgesi de bulunan Erhan Bilgenoğlu ise konuyu mahkemeye taşımaya hazırlanıyor.

 

Anayurt Gazetesi 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim