Öğretmen Diyarı

'Vatan Sevgisi ve Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz adlı proje

KÜTAHYA-2016-2017 Eğitim öğretim yılında Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yürütülen ‘’Tercihlerimdir Asıl Mesleğim’’ ve ‘’Eğitim Öğretim Sürecinde Öğrenci Kanunları’’ adlı iki proje UDS (Ulusal Destek Servisi) tarafından Kalite Etiketi ile ödüllendirilmiştir.
‘’Tercihlerimdir Asıl Mesleğim’’ adlı proje öğrencilerin var olan meslekleri tanıması; bu mesleklerin kişilik özellikleri ile nasıl bir bağlantı içinde olduğunu keşfetmesi; her mesleğin kendine has özellikleri ve güzellikleri olduğunu fark etmesi esasına dayanmakta olup bu hedeflere ulaşmak için yıl içinde öğrenciler ile birlikte çeşitli etkinlikler yapılarak sonuca ulaşılmıştır.
‘’Eğitim Öğretim Sürecinde Öğrenci Kanunları’’ adlı proje öğrencilerin var olan hukuk kurallarının hayatımızdaki yeri ve önemini keşfetmesi; kanunların yapılış şekil ve usullerini öğrenmesi; kendilerini kanun koyucu olarak hayal ederek, bu hayallerinin ürünü olan kuralları yazıya dökerek, okul içinde kendi sınırlarını kendisinin çizmesi ve bu sınırlara riayet etmesi esasına dayanmakta olup bu hedeflere ulaşmak için yıl içinde öğrenciler ile birlikte çeşitli etkinlikler yapmanın yanında kurum ziyaretleri ve sektör içinde çalışanlarla röportajlar yapılarak sonuca ulaşılmıştır.
Projeler sonucunda elde edilen bu başarılar, Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde yapılacak olan projeler için motive edici olmuştur.
Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Ümit YILMAZER, tamamlamış olduğu bu projelerin ardından yeni eğitim-öğretim dönemine de anlamlı bir proje ile giriş yapmıştır. 
Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başlatılan ‘Vatan Sevgisi ve Şehit Öğretmen Necmettin YILMAZ’ adlı proje gençlerin vatan sevgisinin pekişmesi, öğretmenlik mesleğinin kutsallığını görebilmesi, ülkesini ve milletini seven bireyler olması, bu amaçla çalışanların ve hizmet verenlerin farkında olması, Şehit Öğretmen Necmettin YILMAZ 'ın anılması esaslarına dayanmaktadır.
Adalet öğretmeni Ümit YILMAZER ‘in kurucusu olduğu ‘Vatan Sevgisi ve Şehit Öğretmen Necmettin YILMAZ’ adlı proje farklı 23 okulun ortaklığı ile onlarca farklı okuldan öğrencinin bir araya getirilerek ortak bir paydada buluşmasına fırsat sunulmuştur.
Projeye katılan öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz…

Ümit Yılmazer

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim