Öğretmen Diyarı

Vali Kamçı Kıbrıslı öğretmen ve öğrencileri kabul etti

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Valisi Süleyman Kamçı, Türkiye ile KKTC Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği 'Kardeş Okul Projesi' kapsamında kente gelen Kıbrıslı öğretmen ve öğrencileri makamında kabul etti.
Vali Kamçı, Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve Kıbrıs’tan gelen öğretmen ve öğrencileri makamında kabul ederken ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC'DE lise düzeyinde eğitim gören öğrencilerin her iki ülkeyi yakından tanımaları amacıyla bu projenin hayat geçirildiğini belirten Vali Kamçı, projenin önemine değindi. KKTC'deki 19 liseden gençlerin Türkiye'de 10 ilden 19 lise ile eşleştirildiğini ifade eden Vali Kamçı, bu 19 lise arasından Kayseri Kocasinan Sümer Fen Lisesi'nin de yer aldığını belirtti. Vali Kamçı, Kayseri Kocasinan Sümer Fen Lisesin'in KKTC Güzelyurt Kurtuluş Lisesi ile 'Kardeş Okul' olduğunu ifade ederek, misafirleri ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.
Projenin iki aşamalı olduğunu ifade eden Vali Kamçı, birinci aşamada ortak kültüre sahip iki kardeş ülkenin lise düzeyindeki gençlerinin her iki ülkeyi ve kültürünü yakından tanımaları, yakınlaşmaları ve güçlü bağlar kurmayı amaçladığını; ikinci aşama da ise kardeş okulların iyi ve örnek uygulamaları paylaşmaları ve birlikte ortak çalışmalar yapmalarının planlandığını belirtti. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ise proje hakkında bilgi vererek, projede desteklerini esirgemeyen Vali Kamçı’ya teşekkür etti.
Proje kapsamında 9-14 Ekim tarihleri arasında KKTC Güzelyurt Kurtuluş Lisesi'nden 20 öğrenci ve 6 öğretmen kentte konuk edilerek ilin tarihi ve kültürel yerleri gezdirilecek.

DHA  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim