Öğretmen Diyarı

Vali boş dersi bastı!

Öğrencilerin bulunduğu sınıfa giden Vali Düzgün, dersin boş olduğunu öğrenince okulyönetimini uyararak, "Bundan böyle planlamalarınızı yapın, dersler artık boş geçmeyecek” dedi.

Vali Düzgün beraberindeki İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Uysal, Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve bazı daire müdürleri ile birlikte Yeşilhisar ilçesini ziyaret etti. İlçe protokolü tarafından karşılanan Vali Düzgün’e, daha sonra Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar, Yeşilhisar hakkında brifing verdi. Brifingin ardından yapımı devam eden Meslek Yüksekokulu inşaatında inceleme yapan ve görevlilerden bilgi alan Vali Düzgün, bu sırada inşaatın yanında bulunan Yeşilhisar Anadolu Lisesi’ndeki bir sınıfın penceresinden kendisine bakan öğrencileri gördü.

10/A SINIFINA GİRDİ

Okula sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Vali Düzgün’ü, Okul Müdür Yardımcısı Hayrettin Cingöz karşıladı. Cingöz’e, "Pencereden bakan öğrencilerin yanına gitmek istiyorum” diyen Vali Düzgün, daha sonra o öğrencilerin bulunduğu 10/A sınıfına girdi. Dersin boş olduğunu öğrenen ve bu duruma sinirlenen Vali Düzgün, okul yetkililerine, "Neden ders boş?” diye sordu. Okulda İngilizce öğretmeni olmadığı için dersin boş olduğunu öğrenen Düzgün, önce ilçe milli eğitim müdürünün nerede olduğunu sordu, ardından da Müdür Yardımcısı Cingöz’e dönerek, "Okul başlamadan önce siz bu konularda planlama yapmıyor musunuz? Bu konuda sizleri uyardık ve derslerin boş geçmemesi yönündeki talimatları verdik. Boş derslere o an dersi olmayan diğer öğretmenler girsin. Dersler boş geçmesin. Yalnız ilçeden değil, Kayseri merkezden de buraya eğitim için gelen çocuklar var. Bu çocukların geleceğine, ailelerine yazık değil mi? Dersler bundan böyle boş geçmesin. Gerekli planlamalarınızı yapın. Boş derslerde öğrenciler, o esnada dersi olmayan öğretmenlerle birlikte kitap okusunlar. Her öğrencinin yanında okuma kitabı olsun. Bu konuda öğretmenler, yöneticiler yönlendirici olsun” dedi.

’BOŞ DERSLERDE KİTAP OKUYUN’

Yaptığı uyarıların ardından sınıf defterini ve ders programını da yakından inceleyen Vali Düzgün, öğrencilerle de sohbet etti. Öğrencilere bazı tavsiyelerde bulunan Düzgün, "Boş derslerinizi kitap okuyarak geçirin. Bu sizin için çok önemli. Ders boş geçsin, yaramazlık yapın değil. Bol bol kitap okumalısınız. Unutmayın, en büyük torpil kendinizsiniz. Eğer kendinizi iyi yetiştirirseniz, iyi bir donanıma sahip olursanız birileri çıkar sizin elinizden tutar” diye konuştu.

SORUMLULARA İNCELEME

Diğer yandan konuyla ilgili bilgi veren Kayseri Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz ise ilçe veokul müdürleri ile sık sık toplantılar yaptıklarını ve toplantılarda boş dersler konusuna da dikkat çektiklerini belirterek, ‘’Yeşilhisar’da, sayın valimizle yaptığımız incelemelerde sıkıntılı bir durumla karşılaştık. Biz bu konuda ilçe yöneticilerini ve okul müdürlerini birçok kez uyarmıştık. Bu nedenle sorumlular hakkında gerekli incelemeleri başlatacağız. Derslerin boş geçmemesi konusunda kararlıyız ve bu konunun ihmal edilmesine de göz yummayacağız” dedi.

internethaber.com

Anahtar Kelimeler:
vali boş dersi bastı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
MUSTAFA KARADEMİR 2 yıl önce

gelsin vali bir hafta boyunca kalsın okulda, görsün bu öğretmenler ne çekiyor, böyle kör cahillerden.. Vali olmuş ama adam olamamışş. öğretmen yok, dersler boş geçmeyecek ha! Siz de haber yaparken kimseden çekinmeden korkmadan gerçekleri yazın be kardeşim.. zeten öğretmenleri karalayan karalayana, bari siz anlayın bizi..

Avatar
htk 2 yıl önce

vali bey bakanlığın yumurta gö..e dayanınca atama yaptığından habersiz olsa gerek, okullar açılırken atama yaparsa bakanlık ve kimse o okulu tercih etmezse ee olacağı budur... zaten ücretli görevlendirmeleri 2. hatta 3. haftalarda bile zor tamamlanıyor(başvuranlar arasından torpillilerin seçilmesi, seçilenlerin okul beğenmemesi vs.)

İşte o zaman vali bey e sorarlar madem okulda öğretmen yok,senin emrinde olan milli eğitim müdürlüğü kör müydü de görevlendirmeyi hemen yapmamış??? her yıl onayı sen vermiyor musun vali beyim,niye planlı çalışmıyorsun o zaman???Vali koltuğuna oturup sanki halkın haklarını savunuyormuş gibi davranan valiler haketmiyorlar o makamı,kendilerinin bir şeyler yapması gerektiğinde bin dereden kırk su getirirler,yok efendim,not alıyorum da,il müdürüne söyledim de,şube müdürü onu halledecek de,kapıdaki güvenliğe telefon numaranı bırak da,hakkını mahkemelerde ara da,hele bu sene bununla idare et de...Valilik demek kasada oturmak demek değildir.

Not:haberde ismi geçen vali yi tanımam etmem sadece bu haber üzerine yazma gereği duydum,kayseri valisi ile bir hukuğum olmadı,sadece esin kaynağım oldu ;)

Avatar
mirza 2 yıl önce

okuluna öğretmen atamayan devletin valisi gelmiş orada müdürü-öğretmeni suçluyor. Her şeye tepeden kuşbakışı baktıkları için çok kolay sanıyorlar. gel sen o öğrencilerle 1 ay derslere gir bakalım.

Avatar
salihan 2 yıl önce

okulumuzda 8 matematik öğretmeni ihtiyacı var ama 2si kadrolu. ve ilk atamadan kimseye açılmamış. önce siz bu problemi halledin. ücretli öğretmen doldu okul. onlara da yazık atamasını yapın ozaman.

ilk atama öğretmenleride son dakikaya bırakanlara kızın.