Öğretmen Diyarı

Vali 'Başarısız Okul Müdürlerini Ata' diyen siyasileri açıklayacağım

Vali Güner: 'Başarısız Okul Müdürlerini Ata' diyen siyasileri açıklayacağım  Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, 3 yıl sonra okul müdürlerinin yeniden değerlendirileceğinde devreye girebilecek olan siyasilere ateş püskürdü.

Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, okul müdürlerinin 3 yıl sonraki değerlendirmelerinde okullarında yapmayı taahhüt ettikleri şeyleri yapmamaları durumunda kendilerini kesinlikle okul müdürü olarak atamayacağını belirtti.


Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, 2014-2015 eğitim yılının bitmesi nedeniyle Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.


Siyasi veya aşiret desteği de olsa Atamayacağım


Burada okul müdürlerinin görevlendirmeleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Vali Güner, "Okul müdürlerinden 3 yıllık çalışma planlarına dair taahhüt aldık. Taahhüdünü yerine getiremeyen hiç bir müdürü istediği kadar siyasi çevre veya aşiret desteğine sahip olsun okul müdürü yapmayacağım" dedi.


Kimseyi Zorla Müdür Yapmadık


Göreve geldiğinden beri en fazla müdür ataması yapan vali olduğunu belirten Vali Hakan Yusuf Güner, "Kimseyi zorla müdür yapmadık. Bu şehirde, geçmiş ile kıyas ettiğimizde en fazla okul müdürü atayan ben oldum. Okul müdürlerinin taleplerine göre onları atıyoruz" dedi.


3 Temel Hedef Koyduk


Okul müdürlerine 3 temel hedef koyduklarını belirten Vali Güner, "Birincisi, okulun düzeyine göre ilk ve ortaokul ile lisenin başarısının artırılmasıdır. İkincisi, okulun fiziki yapısını iyileştirmek, üçüncüsü ise sosyo kültürel faaliyetlerin bir önceki döneme daha artırmaktır. Okul müdürlüğüne talip olanlar bu 3 temel hedefe göre gayret göstermeliler" ifadelerini kullandı. 


Başarısız Müdürleri Atayın Diyenleri Açıklarım


3 yıl sonra okul müdürlerini bu kriterlere göre tekrar değerlendireceklerini söyleyen Vali Güner, "Bu adam bunu gerçekleştiremediyse, istediği kadar siyasi, çevre, aşiret gibi desteğine sahip olsun yapmayacağım, atamayacağım. Şimdiden herkese duyuyorum. Buradan siyasilere de duyuruyorum. Çalışan yöneticilere de duyuruyorum. Bu konuda da çok kararlıyım. Birisi, başarısızı atayın diyorsa onu da biz, kim teklif ediyorsa bu şehre deklere ederiz. Bu şehrin geleceğiyle kimsenin keyfiyetiyle oynama lüksü yok. Vali olarak ben buna müsaade etmem" diye konuştu. 


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol