Öğretmen Diyarı

UZMAN ÖĞRETMENLERE BÜYÜK MÜJDE!

MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN, yoğun şura çalışmasına ara vererek Antalya Kemer’de yapılmakta olan Orta öğretim Genel Müdürlüğü’nün çalıştayını ziyaret etti. Çalıştay üyelerini onura eden müsteşara yapılan çalışma hakkında brifing verildi.

 

Tekin sorular üzerine bazı önemli açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalardan bir tanesi de uzman ve baş öğretmenlik hakkında oldu.

edinmiş olduğumuz bilgilere göre:

 

Uzman öğretmenlik ve Baş öğretmenlikte  yeniden yapılandırma çalışmalarımız devam etmektedir kısa bir süre sonra çalışmalarımız bitecektir.

 

Uzman ve baş öğretmenlikte kriterler yeniden belirlendi , örneğin Yüksek lisans ve Doktora öğrenimi kaldırıldı öğretmenlikte hizmet süresi ve yazılı sınav kriteri devam edecek, mesele öğretmenin sürekli kendisini yenilemesi ön plana çıkarılacak, ücret konusu öğretmenimizi motive edecek düzeye getirilecek

 

öğretmenlere kariyer basamakları ile ek bir ücret getirelecek ve ekonomik yönden motive edici bir güç sağlanacaktır.

Kariyer basamakları ile öğretmene 700 ila 1000 TL arasında  bir ücret düşünüldüğü  bunun maliye bakanlığı ile görüşülerek karar verileceği fakat ünvan alan öğretmenlere de bazı sorumluluklar verilecek ve eğitim öğretimde etkin hale getirilmesi düşünülmektedir

 

Uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik sınavının haziran veya eylül aylarında düşünüldüğüde konuşulmaktadır

 


www.personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol