Öğretmen Diyarı

UYUŞTURUCU ALAN ÖĞRENCİLERİN ŞOK GÖRÜNTÜSÜ

Bursa’da ikisi lise öğrencisi 14 yaşında üç gencin zehri aldıktan sonraki halleri dehşete düşürdü. Olay yerine gelen polis ise bir şey yapmadan gitti.

 

Son günlerde kullanımı gittikçe artan ve öldürücü bir etkiye sahip olan sentetik uyuşturucu, öğrencileri zehirlemeye devam ediyor. Bursa’da isimlerinin İ.D (18) K.K. (14) ve B.K. (14) olduğu öğrenilen gençler Uludağ’ın eteklerinde tenha bir alana giderek sentetik bazlı uyuşturucu almaya başladı.

 

SOĞUK SUYLA AYILTTILAR

 

Üç gençten ikisinin uyuşturucuyu aldıktan sonra hareketsiz şekilde yerde yattığını gören bir vatandaş olayın bıçakla yaralama olduğunu belirterek polisten yardım istedi.

 

Polisin ihbarın yapıldığı noktaya gelmesi gecikince bölgede mangal yapan vatandaşlar iki genci soğuk suya sokarak ayıltmaya çalıştı. Sağlık ekiplerinin de 1 kilometrelik alanı koşarak gelmesi üzerine durumun bıçaklı yaralama olmadığı anlaşıldı.

 

“ROMANLAR’DAN ALDIK”

 

112 sağlık ekiplerinin ilk tespitlerinde gençlerin, öldürücü etki yapan sentetik uyuşturucu madde aldıkları belirlendi. Sağlık ekiplerinin yardımıyla ayıltılan gençler uyuşturucuyu polislerin nöbet tuttuğu sokakta Roman vatandaşlardan satın aldığını öne sürdü.

 

112 ekipleri "yaralama olayı yaşanmadığı ve gençler uyuşturucu kullandığı" için herhangi bir işlem yapamadı. Olay yerine gelen polis ekiplerinin hiçbir işlem yapmaması dikkat çekti.  

 

Anne ve babasının ayrı yaşadığı öğrenilen gençlerden ikisi basın mensuplarının da devreye girmesiyle hastaneye götürülmek üzere ikna edildi.

 

YOL GEÇEN HANI

 

Düşme sonucu kolunda ve yüzünde sıyrıklar oluşan 14 yaşındaki B.K. ile aynı yaştaki arkadaşı K.K. uyuşturucudan aşırı derecede etkilendiği için ambulansa götürüldü.

 

Mahalle sakinleri, Uludağ'ın eteklerinde Buski'ye ait su deposu ve Gökdere'ye girişte kapı olduğunu ancak bu kapıdan herkesin rahatça girip alkol ve uyuşturucu aldığını, hatta bölgede uyuşturucu yetiştirenler dahi olduğunu öne sürdü.

 

Polisin bölgede kontrol yapmasını ve Buski'nin kapılarının daha güvenlikli hale getirilmesini isteyen vatandaşlar Bursa Valisi Münir Karaloğlu'ndan da yardım istedi.

 

Öğrencilere ölüm tuzağı fotoğraflanmıştı

 

İstanbul Sultangazi’de torbacılardan uyuşturucu madde satın alıp kullanan gençlerin boş arazide nasıl kendinden geçerek bayıldığı kare kare fotoğraflanmıştı. Narkotik Uzmanı İsa Altun, bonzai isimli uyuşturucu maddenin sürekli kullanımı halinde üç yıl da insanı öldüreceğine dikkat çekiyor.

 

Bugün Gazetesi 

 

\"Uyuşturucu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol