Öğretmen Diyarı

Uyum eğitimleri başladı... Miniklerin okul heyecanı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul öncesi, ilkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokuzuncu sınıfa devam edecek öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamı, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için uyguladığı ‘okula uyum eğitim’leri başladı. Bugün ilk okul günlerini yaşayan öğrenciler ve aileler heyecanlıydı.

Beşiktaş’taki Nimetullah Mahruki İlk ve Ortaokulu’nda eğitime başlayan kimi minikler, ailelerinden ayrılırken zor anlar yaşadı. Aileleriyle vedalaşarak sıralarda yerini alan öğrenciler, öğretmenleriyle tanıştı. Beşinci sınıf öğrencileri ise, uzun bir yaz tatilinin ardından arkadaşlarıyla buluşmaktan memnundu.

TANIŞMA ETKİNLİKLERİ
Uyum haftası, 15 Eylül Cuma günü sona erecek. Hafta boyunca öğrencilerin geldikleri okula daha kolay uyum sağlamaları amacıyla çocuk-aile-öğretmen tanışma programları, okul ve eğitim ortamını tanıma, arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma gibi bir dizi etkinlik düzenlenecek.

18 Eylül’de ise tüm öğrenciler için ilk eğitim yılı zili çalacak.


BU YIL LİSE DOKUZUNCU SINIFLAR DA EKLENDİ
Bakanlık, okula uyum eğitimini 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana uygulanıyor. Son yıllarda ortaokul beşinci sınıf öğrencilerini de kapsayacak şekilde genişletilen uygulamaya bu yıl lise dokuzuncu sınıf öğrencileri de eklendi.

Önder Öndeş

Kaynak: Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol