Öğretmen Diyarı

Üstün Başarı’lı öğrenciler için TEV’den 2 milyonluk burs

Esra ÜLKAR
Türk Eğitim Vakfı (TEV) bu yıl Üstün Başarı Bursu almaya hak kazanan 56 genci düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Toplantıda konuşan TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, gençlerin gelecekte de başarılı olacaklarına yönelik inançlarının tam olduğunu vurguladı. Daha önceki yıllardan devam edenlerle birlikte toplam 208’ı bulan üstün başarı bursiyeri için 2015-2016 eğitim öğretim yılında toplam 2 milyon 173 bin lira burs ödemesi yapılacak.

TEV'in geleceğin liderleri olarak görülen üstün başarılı öğrencilerin desteklenmesi amacıyla hayata geçirdiği Üstün Başarı Burs Fonu'ndan bu yıl faydalanacak öğrenciler belirlendi. 1500 adayın başvuru yaptığı burs fonundan bu sene 56 öğrenci faydalanacak. Bu öğrencilerle birlikte TEV Üstün Başarı Bursu'ndan faydalanan öğrenci sayısı 208'e ulaştı. Bursiyerlere 10 ay boyunca, her ay 1100 lira burs veriliyor.

BAŞARILI OLACAKLARINA İNANCIMIZ TAM

TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç yaptığı konuşmada, gençlerin ileride de başarılı olacaklarına inançlarının tam olduğunu vurguladı. Gençlerden beklentilerinin yüksek olduğunu söyleyen Koç, özetle şöyle konuştu:

"Kurulduğumuz 1967 yılından beri TEV olarak gençlerimizin eğitimlerine destek vererek ülkemizin aydınlık yarınları için çalışıyoruz. İzmir ve Trabzon'dan sonra Ankara'da da bir TEV Kız Öğrenci Yurdu açtık. Kız öğrencilere fırsat eşitliği sunacak bir kız yurdunu memleketimize kazandırdık. İki sağlık meslek lisesinin açılışlarını gerçekleştirdik. Gençlerimize bugüne kadar yurtiçinde 223 bin 600, yurtdışında ise 1665 burs imkanı sağladık. Vakfımızın 40'ıncı kuruluş yılı olan 2007 yılından beri sürdürdüğümüz üstün başarı burslarımızla başarılı ve yetenekli gençlerimizi destekliyoruz. Son 9 senede 477 gencimiz vakfımızdan üstün başarı bursu aldı. Daha önceki yıllardan devam edenlerle birlikte eğitimine destek olduğumuz 208 üstün başarı bursiyerimize 2015-2016 eğitim öğretim yılında toplam 2 milyon 173 bin lira burs ödemesi yapılmış olacak. Hepsi birbirinden değerli bursiyerlerimizin azimli ve başarılı hikayeleri bizleri çok etkiledi. Üstün başarı bursumuzu kazanan gençlerimizin, öğrenimlerini tamamladıktan sonra hızlı adımlarla ilerleyerek ülkemizin seçkin kuruluşlarında önemli görevler üstleneceğine ve gurur kaynağı olmaya devam edeceğine inancımız tam. Bu parlak öğrencilerimize Atatürk'ün şu öğüdünü hatırlatmak isterim: ‘Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır. Çalışkan olmak.’ TEV olarak huzurlarınızda kendilerini tebrik ediyorum.”

GURUR DUYUYORUZ

TEV Genel Müdürü M. Yıldız Günay, yaptığı konuşmada bursiyerlerin seçimiyle ilgili yapılan çalışmaları anlattı. Bu yıl 21 üniversiteye dağılmış bursiyer seçimi olduğunu belirten Günay, konuşmasında şunları söyledi:

"Tüm gençlerimiz bizim geleceğe olan inancımız ve umutlarımızı temsil ediyor. Ülkemizin geleceği ve kendi gelecekleri adına büyük gurur ve heyecanla takip ettiğimiz gençlerimizin her birinin farklı yetenekleri ve farklı başarı alanları olduğundan he

psine farklı sorumluluklar düşüyor. Bu bağlamda geleceğin liderleri olarak gördüğümüz üstün başarılı öğrencilerin büyük sorumluluklarına hazırlanırken destek olmak üzere hayata geçirdiğimiz TEV Üstün Başarı Bursu'na olan ilgi bizi son derece memnun ediyor. Geçmiş yıllardan bursu devam eden  152 üstün başarı bursiyerimiz bulunuyordu. Bu öğretim yılında 1500 başvuru arasından 56 üstün başarılı gencimizi de bu özel projemize dahil etmekten gurur duyuyoruz

Hürriyet: Haber, Analiz, Köşe Yazısı…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim