Öğretmen Diyarı

Üst geçit isteyen öğrenciler yolu trafiğe kapattı

Van'ın Başkale ilçesinde, daha önce çok sayıda trafik kazasının yaşandığı Hakkari karayoluna üst geçit yapılmasını isteyen öğrenci ve veliler, yolu trafiğe kapattı.

 

Van-Hakkari karayolunda bir araya gelen öğrenci ve veliler, daha önce yola üst geçit yapılması için müracaat ettiklerini ancak bir sonuç alamadıklarını iddia ederek eylem yaptı.

 

Yol üzerinde 5 okul bulunduğunu ve öğrencilerin güvenli şekilde evlerine gitmelerini sağlayacak önlem alınmadığını öne süren vatandaşlar, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğünden üst geçit talep etti.

 

Yolu yaklaşık bir saat boyunca trafiğe kapatan öğrenci ve veliler adına açıklama yapan BDP İlçe Başkanı Senar Yeşilırmak, çocukların ölmesini değil okumasını istediklerini ancak yetkililerin bu konuda gereken önlemleri almadığını iddia etti.

 

Van-Hakkari karayolunun uluslararası bir yol olduğunu ve her yıl meydana gelen onlarca trafik kazasında çocukların hayatını kaybettiğini anlatan Yeşilırmak, "Bunun sorumluları nasıl hesap verecek? Başkale'de yapılan bütün okullar İpekyolu üzerinde bulunuyor. Her gün okula giden çocuklarımızı korkuyla bekliyoruz. Çocukların can güvenliğinin sağlanması için en kısa zamanda yola üst geçit yapılması gerekiyor" dedi.

 

Eylem sırasında bölgele geyen İlçe Emniyet Müdür Vekili Sertan Topkaya, vatandaşlarla görüşerek yaşanan sıkıntının en kısa zamanda giderileceğini söyledi.

 

Vatandaşlar, bunun üzerine eylemlerine son vererek olaysız dağıldı.

\"Anadolu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim