Öğretmen Diyarı

Ünlü Okulda Bir Yığın İddia Ortaya Çıktı

Müdür Kamil Erpolat hakkında tacizden hakarete, spastik çocuklara şiddetten kamu mallarını kendi namına kullanmaya kadar iddialar incelemede yer aldı

Semiha Şakir Spastik Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi’nde görevden alınan yöneticiler ve çalışanlar hakkında yapılan incelemede bir yığın iddia ortaya çıktı

Müdür Kamil Erpolat hakkında tacizden hakarete, spastik çocuklara şiddetten kamu mallarını kendi namına kullanmaya kadar iddialar incelemede yer aldı

Semiha Şakir Spastik Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi’nde yapılan ve  Eylül ayından beri devam eden inceleme ve denetlemelerde ilginç iddialar ortaya çıktı. Müfettişler tarafından yürütülen incelemelerde görevden alınan yöneticiler ve çalışanlar hakkında spastik çocuklara şiddetten, kamu mallarını kendi namına kullanmaya kadar birçok iddia yer aldı.

Bolu Gündem Gazetesi'nden Özge Elçi’nin haberine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Semiha Şakir Spastik Çocuklar ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Eylül ayından bu yana devam eden Bakanlık denetlemesi sonucunda Müdür Kamil Erpolat görevden alındı, hakkında soruşturma başlatıldı.

ESKİ MÜDÜR HAKKINDA İNANILMAZ İDDİALAR

Bakanlık tarafından görevden alınan müdür Kamil Erpolat hakkında tacizden hakarete, spastik çocuklara şiddetten kamu mallarını kendi namına kullanmaya kadar bir yığın iddia var.

Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 2014 yılı Eylül ayında tutulan Denetim Raporu ile ilgili olarak Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı müfettişleri Bolu’da incelemelerini sürdürüyorlar.

Rehabilitasyon Merkezi’nde şu an Kurucu Müdür Faruk Kaçmaz geçici olarak görevde bulunuyor.

Bu denli ağır iddialara muhatap olan eski müdür Kamil Erpolat ise Valilik İl Müdürlüğü emrine geçici olarak alınmış durumda.

Kurumda çalışan diğer personelin görev yerleri değiştirilmiş olup haklarındaki soruşturmalarda bu dosya kapsamında devam ediyor.

Burada dikkati çeken husus ise Rehabilitasyon Merkezi’nde yukarıda maddeler halinde sıralanmış bulunan iddialara konu olan olaylar bir günde olmadığına göre bu tür istismar ve yolsuzluklara neden bugüne dek izin verildiği.

Denetim raporunu giren iddialardan bazıları şunlar:

Odatv.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim