Öğretmen Diyarı

Üniversiteye kayıt yaptıramayana ikinci şans

Hürriyet Eğitim

YÖK, üniversiteyi kazandığı halde sağlık nedeniyle kayıt yaptıramayan adaylara ikinci bir şans verdi. Öğrenciler 17 Ağustos Pazartesi akşamına kadar, yerleştikleri üniversiteye giderek sağlık durumlarını gösteren belgeyi vererek kayıt yaptırabilecekler.


2015-ÖSYS sonuçlarına göre herhangi bir üniversite ve bölüme yerleşen öğrenciler 3-7 Ağustos arasında kayıtlarını tamamladı. Ancak YÖK’ten yapılan açıklamada bu süre içinde kayıtlarını tamamlayamayan öğrencilerden gelen dilekçeler doğrultusunda ikinci kayıt hakkı verildiği belirtildi. Karar, 11 Ağustos’ta yapılan Yükseköğretim Yürütme Kurulu Toplantısında alındı. YÖK’ün açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“2015 ÖSYS yerleştirme sonuçlarına göre yükseköğretim kurumlarına yerleşme hakkı kazanarak çeşitli nedenlerle kayıt yaptıramayan öğrencilerin kayıt hakkı verilmesine ilişkin dilekçeleri 11 Ağustos 2015 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenmiş ve 2015 ÖSYS sonucunda yükseköğretim kurumlarına kayıt hakkı kazanan ortaöğretim kurumlarından mezun ancak sağlık nedeni ile kayıt yaptıramayan öğrencilerin ilgili yükseköğretim kurumlarına sağlık durumlarını ibraz etmeleri durumunda 17 Ağustos 2015 Pazartesi günü mesai bitimine kadar 2015 ÖSYS sonucunda kayıt hakkı kazandıkları ilgili yükseköğretim kurumlarına başvurmaları halinde kontenjana bakılmaksızın kayıtlarının yapılmasına, bu tarihten sonra başvuran adaylara işlem yapılmamasına karar verilmiştir.” 


 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim