Öğretmen Diyarı

Üniversiteye iki yeni bölüm

Gediz Üniversitesi, Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı’na bu yıl ilk kez öğrenci alacak.


Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü eğitime başlıyor. Meslek Yüksekokulu da Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı’na bu yıl ilk kez öğrenci alacak. Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, daha önce kurdukları bölümlerde olduğu gibi bunlarda da hem iş dünyasının hem bilim çevrelerinin talepleri ve yarınlara dönük tespitleri doğrultusunda hareket ettiklerini vurguladı. Prof. Dr. Çevik, iki bölümün de geleceğin mesleklerine yönelik mezunlar vereceğini söyleyerek, bu alanlarda yetişmiş kişilere sadece ülkemizde değil, tüm dünyada ihtiyaç olduğunu ifade etti. Bu bölümlerdeki öğrencilerin tamamının yüzde 100, yüzde 50 ve yüzde 25 olmak üzere farklı dilimlerde burslu eğitim göreceğini de açıklayan Prof. Dr. Çevik, iş olanaklarının geniş olduğunu belirterek şunları söyledi:


“İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, önemi giderek artan bir alan. Bulunduğumuz İzmir’de ve tüm şehirlerde bir yandan yeni yapılar inşa ediliyor, bir yandan da mevcut binalar kentsel dönüşüm kapsamında ya yenileniyor ya da elden geçiriliyor. Diğer yandan da hem merkezi hem de yerel yönetimler kent sağlıklaştırma ve güzelleştirme faaliyetleri yürütüyor. İşte tüm bu süreçlerde görev alabilecek mezunlar yetiştireceğiz. Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı mezunları da birçok sektörde iş olanakları bulabilecek.”

Hürriyet


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim