Öğretmen Diyarı

Üniversitelilerden ilkokul öğrencilerine destek
Yaklaşık 18 milyon öğrenciyle 900 bin öğretmen için ikinci dönem başladıç.İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencileri, İzmir’in Kınık ilçesinde eğitim gören ilkokullulara yardımda bulundu. İEÜ Factory of Business Öğrenci Topluluğu, Yayakent İlköğretim Okulu’nda eğitim gören 300 öğrenciye kırtasiye, boyama ve okuma kitapları hediye etti, okulun spor malzemelerini tamamladı. Üniversiteliler ‘Benden Sana Sevgilerle’ başlığıyla yürüttükleri proje kapsamında 60 çocuğun da kışlık ayakkabı ihtiyacını karşıladı.

 İEÜ Factory of Business Öğrenci Topluluğu Başkanı Tuluğhan Yıldız, okulun tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere yola çıktıklarını, çok sayıda destek aldıklarını söyleyerek, şöyle konuştu:

“Okulumuzun eğitim, kırtasiye ve spor malzemeleri ihtiyaçlarını karşılamak için topluluk olarak büyük bir gayret gösterdik. Yayakent İlköğretim Okulu’nda eğitim alan kardeşlerimizin geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamayı amaçladık. Öğrencilerimiz, geçen yıl hiçbir özel ders almadan ve dershaneye gitmeden başarı sıralamasında İzmir ve çevresinde bulunan 503 okuldan 28’inci oldu. Biz de Yayakent İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin başarılarına destek vermeyi hedefledik. Gün boyunca birlikte yüz boyama etkinliği yaptık ve şarkılar söyledik.” 

Kaynakl: Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim