Öğretmen Diyarı

Üniversiteli gençlerden küçük yüreklere sıcak umutlar!
Urfa Haliliye Terzi İlk ve Ortaokulu’nda okuyan çocuklara, İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri kışlık kıyafetler topladı.

İzmir Ekonomili gençler, küçük yüreklere sıcak umutlar dağıtıyor. Büşra öğretmenin çağrısına duyarsız kalmayan öğrenciler yardım ellerini Urfa’ya uzattı.

İzmir Ekonomili gençler, Urfa Sana Küsmesin’, ‘Sen de bunun bir parçası ol. Bir yüzü de sen güldür’ sloganlarıyla yardım çağrısında bulundu.

Urfa Haliliye Terzi İlk ve Ortaokulu’nda okuyan çocuklara, okulda öğretmenlik yapan Büşra Arslan ile iletişim kuran ve Urfa’daki imkansızlıklara karşı duyarsız kalmayan gençler, minik kardeşlerine mont, kışlık ayakkabı, kazak gibi çeşitli kıyafetlerden oluşan 80 koli gönderdi. 

İzmir Ekonomi Üniversitesi Ekonomili Göztepeliler Kulübü üyeleri Serhat Mirkan Acar, Cumhur Ege Omaç, Ezgi Yaparsoy, Bora Akar tarafından başlatılan kampanya sayesinde 480 öğrenci kışın olumsuz koşullarından artık etkilenmeyecek.

Yardım kampanyaları hakkında bilgi veren Serhat Mirkan Acar, Büşra öğretmenden okuldaki öğrencilerin yaşadığı imkansızlıkları duyduklarını belirterek, “İmkansızlıklara karşı orada okuyan kardeşlerimize bir nebze de olsa yardım eli uzatmak istedik. Bir ay boyunca üniversitemizde stant açtık ve kampanyamızı sosyal medyada duyurduk. ‘Urfa Sana Küsmesin’, ‘Sen de bunun bir parçası ol. Bir yüzü de sen güldür’ sloganlarımızla yardım çağrısında bulunduk. Okuldaki öğrenci sayısı kadar da kışlık kıyafete ulaştık” dedi. 

‘BU ŞEKİLDE OKUMALARI İÇİMİZE SİNMEDİ’

Yardım kampanyalarına İstanbul’daki  bir işadamının 480 mont ile destek verdiğini, çok sayıda ve çeşitte kışlık kıyafet topladıklarını aktaran Acar, kampanyaya olan ilgi karşısında çok duygulandıklarını, geleceğin üniversite öğrencilerine, gençlerine yardım edebildikleri için mutlu olduklarını söyledi. Yardımların Urfa’ya ulaştırılması için gereken kargo masraflarının Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil tarafından karşılandığına dikkat çeken Acar, “Kardeşlerimizin ihtiyaçlarının eksik olduğunu görüp bu şekilde okumaları içimize sinmedi. Öğrenci olduğumuz için elimizden şimdilik en fazla bu kadarı geldi. Yardımlara gerek kalınmadığı günlerin yaşanmasını arzu ediyoruz. Eşitsizliğin yadırgandığı günlerin olmasını diliyoruz” diye konuştu. 

 

Kaynak: Sozcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol